رزمایش مهم ناو هواپیمابر لیائونینگ چین و جنگنده های جی، 16 در اقیانوس آرام

به گزارش مجله مدیریت ناب، وزارت دفاع ژاپن از تمرین های نظامی ناو هواپیمابر و جنگنده های چین نزدیک آب های ژاپن خبر داد.

رزمایش مهم ناو هواپیمابر لیائونینگ چین و جنگنده های جی، 16 در اقیانوس آرام

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ناو گروه ناو هواپیمابر لیائونینگ نیروی دریایی ارتش چین در روزهای گذشته پس از ورود به اقیانوس آرام از طریق تنگه میاکو رزمایشی را با حضور جنگنده و بالگردهای خود در شرق اوکیناوا انجام داد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک تحلیلگران چینی روز چهارشنبه گفتند که این رزمایش برای حفاظت از قلمروی چین از اهمیت راهبردی برخوردار است. نیروی دریانویی ژاپن گفت که 6 فروند کشتی جنگی نیروی دریایی چین و یک کشتی تدارکاتی این کشور را حدود 300 کیلومتری آب های ژاپن مشاهده کرده است.

ستاد مشترک وزارت دفاع ژاپن روز سه شنبه در بیانیه ای مطبوعاتی گفت که کشتی های چینی در شرق کیتادایتوجیما واقع در استان اوکیناوا مشاهده شدند.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی ژاپن، جنگنده های جی-15 و همچنین باگردهای زی- 18 و زی-19 در این ماموریت از ناو هواپیمابر لیائونینگ به پرواز درآمدند.

در شرایطی که برخی اختلافات سرزمینی بین ژاپن و چین ادامه دارد، توکیو اخیرا از رصد یک زیردریایی و یک ناوشکن چین نزدیک جزایر خود خبر داد.

وزارت دفاع ژاپن در این باره گفت، یک زیردریایی چین نزدیک آب های ژاپن مشاهده شده است.

دولت ژاپن طی سال های اخیر بارها مدعی نقض مکرر حریم سرزمینی خود از سوی کشتی های چین به ویژه نزدیک جزایر مورد مناقشه بین دو کشورشده است. مقام های ارشد چین بارها ضمن هشدار درباره تحرکات آمریکا و متحدانش در تنگه تایوان و دریاهای چین جنوبی و شرقی اعلام کرده اند که پکن از قوانین بین المللی تبعیت می کند اما اجازه نقض حریم سرزمینی چین و دخالت در امور داخلی خود را نمی دهد.

ژاپن به تازگی گفت که قصد دارد در اقدامی تحریک آمیز علیه چین، تعدادی سامانه موشکی و چند صد پرسنل نظامی را در جزیره ایشیگاکی در مجاورت تایوان مستقر کند.

نوبو کیشی وزیر دفاع ژاپن در این باره گفت، دولت توکیو امید دارد بتواند واحدهای موشکی ضدهواپیما و ضد کشتی را در این جزیره مستقر کند. این مقام ژاپنی افزود، هنوز جدول زمانی استقرار این موشک ها نهایی نشده است اما وزارت دفاع در نظر دارد تا خاتمه سال 2022 میلادی آن را تکمیل کند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 اسفند 1400 بروزرسانی: 5 اسفند 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1919

به "رزمایش مهم ناو هواپیمابر لیائونینگ چین و جنگنده های جی، 16 در اقیانوس آرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش مهم ناو هواپیمابر لیائونینگ چین و جنگنده های جی، 16 در اقیانوس آرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید