تایوان: چین قادر است توان دفاعی ما را فلج کند

به گزارش مجله مدیریت ناب، وزارت دفاع تایوان در گزارش سالانه خود به مجلس نوشت، چین می تواند به وسیله حملات مختلف از جمله سایبری و موشکی، توان دفاعی این جزیره را فلج کند.

تایوان: چین قادر است توان دفاعی ما را فلج کند

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تایوانی ها در گزارشی اذعان کردند که چین می تواند توان دفاعی این جزیره را با حمله سایبری و موشکی فلج کند.

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه نوشت به گزارش پارلمانی سالانه وزارت دفاع تایوان دست پیدا نموده که در آن نسبت به گزارش سال قبل تأکید بیشتری بر قدرت چین انجام شده است.

در این گزارش آمده است چین می تواند حملات نرم و سخت الکترونیکی از جمله مختل کردن خطوط ارتباطی جزایر اطراف خود از ژاپن تا فیلیپین را ترتیب دهد.

این گزارش می افزاید چینی ها قادر هستند با استفاده از ارتش اینترنتی خود، به صورت بیسیم یا به وسیله سیم های ارتباطی، حملاتی به بخش های مختلف اینترنت دنیای انجام دهد که می توانند دفاع هوایی، فرماندهی دریایی و قابلیت های سیستم ضدحمله ما را فلج نموده و تهدید عظیمی را موجه ما نمایند.

وزارت دفاع تایوان در این گزارش آورده است، چینی ها بعلاوه توان شناسایی و اکتشافی خود به وسیله سیستم بیدو را تقویت نموده اند. به این معنا که پکن می تواند تحرکات تایوان را به وسیله هواپیماهای تجسسی، پهپادها و کشتی های مخصوص گردآوری اطلاعات، رصد کند.

این گزارش مدعی شده پکن همچنان توان کافی لجستیک و نقل و انتقال لازم برای حمله در مقیاس وسیع را ندارد و ارتش چین در کوشش است این قابلیت ها را تقویت کند. با این حال موشک های دقیق چینی می توانند هر نقطه از تایوان را هدف قرار داده و مراکز فرماندهی ارتش تایوان و توان رزمی نیروی دریایی و هوایی آن را فلج کند.

بعلاوه در این گزارش آمده است جاسوسان چینی می توانند حمله مرگباری را جهت از بین بردن زیرساخت های سیاسی و مالی تایوان ترتیب دهند.

به نوشته وزارت دفاع تایوان، چینی ها با استقرار موشک های میان برد و دوربرد و رزمایش های متعدد با حضور ناوهای هواپیمابر، در کوشش هستند در موضعی قرار گیرند که در صورت حمله به تایوان، مداخله نظامی خارجی را به تأخیر اندازند.

روزنامه انگلیسی زبان گلوبال تایمز روز یکشنبه نوشت، ارتش چین کنترل کاملی بر شرایط منطقه دارد و فعالیت های تحریک آمیز آمریکا نمی تواند این شرایط را تغییر دهد. سخنگوی وزارت دفاع چین در این زمینه گفت، فرماندهی بخش شرقی ارتش چین با پایش اوضاع تردد دو ناو آمریکایی هنگام عبور از تنگه تایوان روز آدینه ردیابی و نظارت کرد.

سخنگوی وزارت دفاع چین گفت: ایالات متحده بارهاچنین اقدامات تحریک آمیزی را انجام داده و این ثابت می نماید که ایالات متحده بزرگترین تهدید برای صلح و ثبات است و بزرگترین خطرات امنیتی را در تنگه تایوان ایجاد می نماید. ما به شدت با این امر مخالف و محکوم می کنیم.

ایالات متحده در سال 1979 به طور رسمی تحت سه اعلامیه مشترک واشنگتن با پکن، سیاست چین واحد را به رسمیت شناخت و روابط دیپلماتیک خود با تایوان را قطع کرد. به رغم تعهد رسمی واشنگتن به پکن، طی سال های اخیر روسای جمهور آمریکا از هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات اقداماتی مغایر با سیاست چین واحد از قبیل فروش تسلیحات نظامی و برقراری مراودات دیپلماتیک با تایوان انجام داده اند.

نیروی دریایی آمریکا هم بارها به بهانه دفاع از آزادی ناوبری در آب های بین المللی و به قصد حمایت از جدایی طلبان تایوان، کشتی های جنگی خود را از تنگه تایوان عبور داده است. فقط 15 کشور در دنیا به صورت رسمی با تایوان روابط دیپلماتیک دارند، اما بسیار از دولت ها دفتر نمایندگی خود در این کشور را تحت اسم دفاتر تجاری اداره می نمایند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 شهریور 1400 بروزرسانی: 12 شهریور 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1726

به "تایوان: چین قادر است توان دفاعی ما را فلج کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایوان: چین قادر است توان دفاعی ما را فلج کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید