دوچرخه اصلی ترین وسایل حمل و نقل در کره جنوبی می گردد

با ساخت این جاده ها، مسافت جنوبی ترین نقطه شهر سئول تا شمال این شهر به طول تقربیا 40 کیلومتر را در 30 دقیقه می توان با دوچرخه طی کرد همچنین مسیرها به گونه ای طراحی شده که طول، عرض و ارتفاع ان دوچرخه سوار را خسته نکند.

دوچرخه اصلی ترین وسایل حمل و نقل در کره جنوبی می گردد

به گزارش خبرنگار شهری خبرنگاران؛ شهردار شهر سئول خاطرنشان کرد در این شهر تا سال آینده برنامه جامع ساخت جاده و راه مخصوص کسانی که بخواهند از دوچرخه استفاده نمایند طراحی و اجرا خواهد شد.

بر مبنای این بر طرح با عنوان cycle rapid transportation (CRT) انقلابی در سیستم حمل و نقل شهر سئول پایتخت کره جنوبی به وجود خواهد آمد.

قرار است در جنوب سئول 5 راستا در مرکز شهر6 و در شمال 5 راستا و جمعاً به طول 120 کیلومتر تاسیس گردد؛ بر مبنای این برنامه جامع میسرها قدیمی و سیستم کهنه و منسوخ شده کنار جاده ای برای استفاده از دوچرخه به کلی برچیده می گردد زیرا آن سیستم بیشترین خطر را برای جان انسان در بر داشته است.

در سیستم جدید جاده های مخصوص دوچرخه برای کسانی که از این وسیله استفاده خواهند کرد کاملا جدا از خیابانهای اصلی است و دوچرخه سوار با خیلی راحت و آسوده از این وسیله نقلیه استفاده خواهد نمود؛ از دیگر ویژگیهای این طرح مدرن حمل و نقل شهری در واقع نوعی آشتی طبیعت با انسان تعریف شده است مثلا رنگ آسفالت بیشتر این جاده ها به رنگ سبز خواهد بود و کلیه راستاها دقیقا به 6 پارک بزرگ اصلی و نیز محل تفریح مردم در کنار رودخانه هان که از مرکز سئول می گذرد قرار خواهد گرفت.

نکته جالب این طرح این است که با ساخت این جاده ها، مسافت جنوبی ترین نقطه شهر سئول تا شمال این شهر به طول تقربیا 40 کیلومتر را در 30 دقیقه می توان با دوچرخه طی کرد همچنین راستاها به گونه ای طراحی شده که طول، عرض و ارتفاع ان دوچرخه سوار را خسته نکند.

نکته جالب تر آنکه هم اکنون به طور متوسط در هر خیابان 3 یا 4 لاین به اتومبیل های سواری اختصاص داشته و یک خط ویژه نیز برای بی آر تی طراحی شده است؛ در طرح جدید یک راستا از خیابان برای اتومبیل حذف و اتوبوسهای بی آر تی در خطوط عادی حرکت خواهند کرد و خط ویژه بی آر تی مختص دوچرخه خواهد شد.

این اقدام جالب به نوعی باعث کاهش بار ترافیکی در شهر می گردد البته به موازات اعلام این برنامه مدرن تبلیغات وسیع برای اجرای این طرح و مزایا استفاده از دوچرخه برای سلامتی انسان انجام می گیرد؛ بدون تردید با این اقدامات تاثیرگذار در آینده دوچرخه یکی از اصلی ترین وسایل حمل و نقل در کشور کره جنوبی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 28 مرداد 1398 شناسه مطلب: 237

به "دوچرخه اصلی ترین وسایل حمل و نقل در کره جنوبی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوچرخه اصلی ترین وسایل حمل و نقل در کره جنوبی می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید