تور فرانسه: برج ایفل پاریس ؛ نماد شکوهمند فرانسه

به گزارش مجله مدیریت ناب، گاهی از اوقات، سازه ها، ساختمان ها، آسمان خراش ها و برج ها، آنقدر مشهور و مهم می شوند که اگر روزی نباشند، گویی شناسنامه آن منطقه ناقص است. در میان تمام سازه های بزرگ و دیدنی دنیا، برج ایفل پاریس معروفیت و محبوبیت ویژه ای دارد. کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که تا به حال نام این برج بلند و فلزی را نشنیده باشد. این برج را را می توان مشهورترین بنای دنیا نامید که از نظر نوع ساخت، معماری و شکل ظاهری بسیار برجسته است.

تور فرانسه: برج ایفل پاریس ؛ نماد شکوهمند فرانسه

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

در دنیا، سازه های عجیب و زیبای فراوانی وجود دارد. ساختمان هایی که هر یک از آن ها با معماری متفاوت و سبک خاص و ویژه ای بنا شده اند و گاه به عنوان نمادی برای یک شهر یا کشور انتخاب می شوند. اگر دوست دارید درباره این برج غول پیکر و زیبا بیشتر بدانید، در ادامه با خبرنگاران همراه باشید:

برج ایفل پاریس کجاست؟

برج ایفل پاریس

برج ایفل در پاریس، مرکز کشور فرانسه، نهاده شده است و تا به امروز مشهورترین بنای دنیا شمرده می گردد. این برج زیبا و تماشای، سازه ای فلزی است که در میدان شاون دو مارس پاریس واقع شده و یکی از مکان های مهم گردشگری در این شهر به شمار میرود.

پاریس، با قدمت زیاد، زیبایی بی مثال و مکان های تماشای مجذوب نماینده مانند موزه لوور، از دیرباز جزو شهرهای پرگردشگر دنیا بوده است؛ اما می توان به راحتی و بدون اغراق گفت که وجود برج ایفل در آن، به تنهایی کافی است تا مردم از کشورهای مختلف دنیا به پاریس سفر نمایند و این سازه زیبا و حیرت انگیز را از نزدیک ببینند.

تاریخچه برج ایفل پاریس

تاریخچه ایفل

برج ایفل پاریس، نامش را وامدار معمار و سازنده ای است که این برج بلند و تماشایی را بنا کرد. گوستاو ایفل نام فردی است که برای اولین بار ایده ساخت برج ایفل پاریس را در فکر پروراند و آن را با ظرافت و زیبایی حیرت انگیز و هنرمندانه ای طراحی کرد و در سال 1887 مسئولیت ساخت آن را به عهده گرفت.

دو سال بعد، یعنی در سال 1889 کار ساخت برج ایفل پاریس انتها یافت که همچنان سرعت ساخت و انتها یافتن کار این برج مرتفع و غول پیکر محل تعجب و حیرت است.

تاریخچه ایفل

در مجموع بر اساس آنچه گفته شده، 850 نفر در کار ساخت و بنای برج ایفل مشارکت نموده اند. یکی از عجیب ترین و در عین حال جالب ترین مواردی که درباره برج زیبای ایفل در کشور فرانسه وجود دارد، به کار رفتن 18/038 قطعه مجزا در آن است که برای متصل کردن این قطعات و استحکام برج، بیش از 2/5 میلیون پیچ و مهره در آن استفاده شده است.

ویژگی های برجسته برج ایفل را بشناسیم

برج ایفل

برج ایفل پاریس 234 متر ارتفاع دارد که همین ویژگی باعث شده تا آن را به عنوان بلندترین سازه دنیا، تا سال 1930 و پیش از ساخت و افتتاح ساختمان کرایسلر در نیویورک، معرفی نمایند. شاید دانستن این نکته جالب باشد که در سال 1957 یک آنتن رادیویی به قسمت بالایی برج ایفل اضافه شد که ارتفاع آن را تا حدود 5/2 متر افزایش داد و پس از آن، این برج در ارتفاعی بلندتر از ساختمان کرایسلر نهاده شد.

برج ایفل

برج ایفل پاریس، پس از پل میلو در فرانسه، مرتفع ترین سازه این کشور حساب می گردد. فوندانسیون برج تماشایی ایفل مربعی شکل است و از هر طرف به میزان 125 متر کشیده شده. این برج 3 طبقه دارد که گردشگران می توانند در تمام بخش های آن به گشت وگذار مشغول شوند و از آن تماشا نمایند.

داخل برج ایفل چه خبر است؟

برج ایفل پاریس

در طبقه اول و دوم این برج چندین رستوران وجود دارد و فضایی فوق العاده را برای تجربه یک شب به یادماندنی، در اختیار گردشگران پاریس می گذارد. طبقه سوم برج ایفل، هواداران زیادی دارد و هر روزه تعداد بسیار زیادی از مسافران برای بازدید به این طبقه می فرایند. ویژگی برجسته طبقه سوم این برج زیبا، نهاده شدن آن در ارتفاع 276 متری است که بزرگترین سکوی دیده بانی در کل اتحادیه اروپا شمرده می گردد. تماشای پاریس از طبقه سوم برج ایفل تجربه ای هیجان انگیز و فراموش نشدنی است که برای همواره در خاطرتان ثبت می گردد.

برج ایفل پاریس

برج ایفل پاریس از طبقه همکف تا بالاترین نقطه آن، 1665 پله دارد و برای رسیدن به طبقه همکف آن باید تعداد 300 پله را طی کنید. البته گردشگران برای رفتن به طبقات برج ایفل و بازدید از آن ها می توانند از بالابری که در برج تعبیه شده استفاده نمایند.

برج ایفل

منظره پاریس از بالاترین نقطه برج ایفل تماشایی است. در یک طرف برج رودخانه زیبای سن را می توان دید و در سوی دیگر برج و کمی دورتر از آن، عمارت اینلولید که آرامگاه ناپلئون در آن نهاده شده است، خودنمایی می نماید.

راه های دسترسی به برج ایفل کدام اند؟

اگر مسافر پاریس هستید و می خواهید به خودتان را به برج ایفل در این شهر زیبا برسانید، نگران هیچ چیز نباشد. شهر پاریس یکی از برترین سیستم های حمل و نقل دنیا را دارد و هر گردشگری که به آنجا وارد می گردد می تواند بدون نگرانی و به راحتی با مترو، قایق، ماشین و یا دوچرخه به تماشا مشهورترین سازه دنیا برود!

برج ایفل پاریس

اگر می خواهید که به وسیله مترو به برج ایفل پاریس برسید، باید بدانید که نزدیک ترین ایستگاه به آن، ایستگاه شاون دو مارس در خط RER C است. بعلاوه ایستگاه Bir-Hakeim از ایستگاه های مشهور مترو در شهر پاریس است که شما را به برج ایفل می رساند و معروفیت آن به علت نمای زیبایی است که از این برج زیبا پیش چشمتان نمایان می نماید.

راستا دسترسی به برج ایفل

اگر سوار بر اتوبوس های این شهر شوید، می توانید به وسیله خط های 42، 82،87 و69 به برج ایفل پاریس برسید.

در صورتی که دوست دارید تجربه رانندگی در پاریس را داشته باشید، کرایه اتومبیل می تواند انتخاب مجذوب نماینده و متفاوتی برایتان باشد. پس از آنکه با خودرو به برج ایفل رسیدید، بهتر است یکی از پارکینگ های زیرزمینی را برای پارک راحت و بی دردسر ماشینتان انتخاب کنید.

راستا دسترسی به برج ایفل

کرایه دوچرخه نیز انتخابی مفید و تجربه ای مجذوب نماینده برای گشت وگذار در پاریس است که علاوه بر کاهش هزینه رفت وآمد، لذتی متفاوت از چرخیدن در خیابان های زیبای پاریس را به شما هدیه می نماید. برای کرایه دوچرخه تنها کافیست از ایستگاه های Vèlib، دوچرخه ای که دوست دارید را به شکل 24 ساعته و یا به مدت یک هفته اجاره کنید.

نکات مهم برای بازدید از برج ایفل را بدانیم

ایفل در شب

برج ایفل، از زیباترین برج های دنیا است که تماشای آن در همه ساعات شبانه روز لذت بخش است. اما اگر دوست دارید تصویری به یادماندنی، منحصر به فرد و باشکوه را از این برج ببینید، حتما یک بار در شب به آنجا بروید. نورهای مصنوعی این برج بی نظیر، در میان تاریکی شب، نمایی خیره نماینده را پیش چشمتان به نمایش می گذارد.

برج ایفل

ممکن است همزمان با شما، جمعیت بسیار زیادی برای بازدید از برج ایفل به آنجا آمده باشند؛ بنابراین محتمل است که انتظار کشیدن در صف های طولانی برای ورود به برج، برایتان آزاردهنده و ناخوشایند باشد. برای جلوگیری از خستگی ناشی از انتظار در صف، بهتر است یک بلیط زمانبندی شده تهیه کنید.

برج ایفل در شهر زیبای پاریس نمادی شکوهمند و بسیار زیبا از این شهر است که سفر به آنجا و تماشای این برج حیرت انگیز، خاطره ای به یادماندنی را برایتان خواهد ساخت.

نظر شما درباره شهر زیبای پاریس و تماشای های این شهر چیست؟ آیا تا به حال برج ایفل را از نزدیک دیده اید؟ شما چه تصوری از این سازه بزرگ در فکر دارید؟ اگر تجربه سفر به شهر پاریس و بازدید از این برج شکوهمند را دارید، نکات و نظرات ارزشمندتان را با خبرنگاران در میان بگذارید.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور
انتشار: 14 مرداد 1401 بروزرسانی: 14 مرداد 1401 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 2061

به "تور فرانسه: برج ایفل پاریس ؛ نماد شکوهمند فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فرانسه: برج ایفل پاریس ؛ نماد شکوهمند فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید