دورهمی زنانه در وزارت خارجه، فعالیت دیپلماتیک همسر امیرعبداللهیان

به گزارش مجله مدیریت ناب، ایرنا نوشت : نشست همسر وزیر امور خارجه با همسران سفرای خارجی مقیم تهران برگزار گردید.

دورهمی زنانه در وزارت خارجه، فعالیت دیپلماتیک همسر امیرعبداللهیان

در این نشست که به منظور آشنایی همسران سفرا و دیپلماتهای ارشد کشورهای مختلف با ریاست نو انجمن در دفتر مطالعات وزارت امور خارجه برگزار گردید، همسر امیر عبداللهیان ضمن خوش آمدگویی به میهمانان، به تشریح بعضی زمینه های همکاری و فعالیت های مشترک پرداختند.

وی با بیان اهمیت همگرایی و همکاری انجمن همسران سفرا و دیپلماتهای وزارت امور خارجه ایران (DLA) با انجمن همسران سفرا و دیپلماتهای کشورهای خارجی مقیم در ایران (DSG)، این ارتباطات را به عنوان عاملی مهم در رشد و توسعه روابط محبت آمیز کشورها و انتقال تجربیات سازنده با یکدیگر دانستند.

همسر امیر عبداللهیان ضمن برشمردن برنامه های گسترده در دست اقدام، بیان داشتند که با تلاشهای همه جانبه دولت نو و فرایند پیروز واکسیناسیون عمومی در ایران، ما میکوشیم تا با بهبود شرایط، برنامه های متنوعی را با رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشیم. این برنامه ها که در بستر فرهنگ اصیل و ارزشهای ایرانی-اسلامی طراحی شده اند، چارچوب هایی را فراهم می آورند تا همسران سفرا و دیپلماتهای مقیم ایران، هر چه بهتر و بیشتر با آداب و سنن دینی، ملی و ابعاد علمی، هنری، فرهنگی و سیاسی مردمی که با انقلاب بزرگ اسلامی هویت اصیل خود را ارتقاء داده اند، آشنا گردند.

لازم به ذکر است در این ملاقات همسران سفرای کشورهای مختلف آسیایی، آمریکای لاتین، اروپایی و بعلاوه جمعی از همسران سفرا و دیپلمات های ایرانی و مدیر کل زنان و حقوق بشر وزارت امورخارجه حضور داشتند. این بانوان ضمن معرفی خود، تجربیات و احساسات بسیار خوبی که از زندگی در ایران داشتند را تشریح نموده و گزارش مختصری از فعالیت انجمن همسران کشورهای مقیم در ایران (DSG) را ارایه کردند و خواهان ارتباط هرچه بیشتر با انجمن همسران سفرا و دیپلماتهای ایرانی (DLA) شدند. شرکت کنندگان ابراز امیدواری کردند که برنامه های مشترک هر دو انجمن بتواند زمینه معرفی هرچه بهتر ایران و ارتباطات گسترده تر بین کشورها را فراهم آورد.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1876

به "دورهمی زنانه در وزارت خارجه، فعالیت دیپلماتیک همسر امیرعبداللهیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورهمی زنانه در وزارت خارجه، فعالیت دیپلماتیک همسر امیرعبداللهیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید