خبرنگاران یمن: بایدن اشتباهات دولت های پیشین را تکرار می نماید

به گزارش مجله مدیریت ناب، تهران- خبرنگاران- معاون امور امنیتی و دفاعی نخست وزیر یمن گفت: جو بایدن در حال تکرار اشتباهات دولت های پیشین آمریکا در خصوص صنعا است.

خبرنگاران یمن: بایدن اشتباهات دولت های پیشین را تکرار می نماید

به گزارش خبرنگاران، سرلشکر جلال الرویشان روز یکشنبه در گفت و گو با شبکه المسیره اضافه نمود: آمریکا و اروپا ابتدا باید برای موضوع اصلی که تجاوز عربستان و لغو محاصره ملت یمن است چاره اندیشی نمایند و سپس به فکر مذاکره باشند.

وی با بیان اینکه پیشنهاد اخیر آمریکا چیز جدیدی در بر نداشت، بیان نمود: پیشنهاد ایالات متحده فقط تضمین نماینده منافع این کشور است و آمریکایی ها برای منافع دیگران و حقوق بشر هیچ ارزشی قائل نیستند.

الرویشان افزود: از هر گونه پیشنهاد و طرح روشن برای صلح که بر پایه لغو محاصره و سرانجام تجاوز باشد استقبال می کنیم.

وی درباره نبرد در جبهه مارب نیز گفت: این نبرد بخشی از معرکه عظیم یمن است و جدای از آن نیست و درگیری ها در استان مارب بویژه در مناطق صرواح و هیلان از ابتدای تجاوز عربستان در جریان بوده است.

معاون امور امنیتی و دفاعی نخست وزیر یمن ادامه داد: جنجال های رسانه ای غربی ها درباره مأرب فقط در راستای خواست متجاوزان برای جلوگیری از رسیدن به نقطه ای است که یمنی ها بتوانند به یک راهکار سیاسی دست یابند.

تیموتی لیندرکینگ نماینده ویژه آمریکا در امور یمن روز آدینه پس از بازگشت از سفر چند روزه به منطقه خاطرنشان کرد که طرح آتش بس یمن چند روز است به رهبری حوثی ها (جنبش انصارالله) ارائه شده است.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با یاری و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - شروع کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در یک قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1494

به "خبرنگاران یمن: بایدن اشتباهات دولت های پیشین را تکرار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یمن: بایدن اشتباهات دولت های پیشین را تکرار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید