جهانگیری: باید موضوعات مهم تا خاتمه دولت به انتها برسد

به گزارش مجله مدیریت ناب، تهران (پانا) - جلسه ملاقات دبیران کمیسیون های هیأت دولت با معاون اول رئیس جمهوری عصر امروز(دوشنبه) برگزار گردید.

جهانگیری: باید موضوعات مهم تا خاتمه دولت به انتها برسد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون اول ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری در این جلسه با قدردانی از دبیران کمیسیون های هیأت دولت در سال های اخیر گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید این جهت گیری مدنظر نهاده شد که کمیسیون های هیأت دولت از توانمندی کارشناسی مطلوبی برخوردار باشند و دبیران این کمیسیون ها فقط به پیشنهادات دستگاه های اجرایی محدود نشوند.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به توان کارشناسی کمیسیون های هیأت دولت توضیح داد: خوشبختانه مصوبات هیأت وزیران با اتکا به آنالیز های کارشناسی صورت گرفته در کمیسیون های مربوطه هیأت دولت، از قوت و استحکام مناسبی برخوردار هستند و معمولاً پیشنهاداتی که از راستا کمیسیون ها در جلسات هیأت وزیران مطرح می گردد به تصویب می رسند چرا که آنالیز و کارشناسی لازم درخصوص این پیشنهادات صورت گرفته و مصلحت اندیشی های لازم نیز مدنظر نهاده شده است.

جهانگیری با قدردانی از اقدامات دفتر هیأت دولت برای کسب نظرات و دیدگاه های نخبگان، صاحبنظران و ذینفعان بخش خصوصی گفت: اقدامات دفتر هیأت دولت و کمیسیون های آن در راستای الکترونیکی شدن فرایندها و شفاف سازی امور نیز حائز اهمیت است که ضروری است این اقدامات و دستاوردها به اطلاع جامعه رسانده گردد.

معاون اول رئیس جمهوری از دبیر هیأت دولت و دبیران کمیسیون های دولت خواست در فرصت محدود باقی مانده تا انتها دولت تدبیر و امید اولویت بندی مناسبی در مورد پیشنهادات و موضوعات در دست اقدام انجام دهند به نحوی که موضوعات مهم و معین کننده با سرعت بیشتر مورد آنالیز قرار گیرد و تا انتها دولت به خاتمه برسند.

سیمایی صراف دبیر هیأت دولت نیز در این جلسه گزارشی از عملکرد دفتر هیأت دولت در مدت اخیر ارائه کرد و گفت: دفتر هیأت دولت علاوه بر اقدامات دبیرخانه ای، یک مرجع کارشناسی است که با دقت و سرعت بالا موضوعات را به صورت بی طرفانه و بدون جانبداری مورد رسیدگی و آنالیز کارشناسی قرار می دهد.

وی با اشاره به الکترونیکی شدن تمامی فرآیندهای دفتر هیأت دولت و نیز الکترونیکی شدن مذاکرات جلسات هیأت وزیران در این دولت گفت: با الکترونیکی شدن این فرآیندها، تمام موضوعات مندرج در مصوبات و پیشنهادات و نیز تمامی سخنان مطرح شده در مذاکرات جلسات هیأت وزیران به وسیله کلیدواژه های مرتبط قابل جستجو و دستیابی است که این امر به چابک شدن و دقت کار دفتر هیأت دولت افزوده است.

دبیر هیأت دولت ادامه داد: پس از شیوع بیماری کرونا نیز با ایجاد بسترهای لازم، بخش زیادی از جلسات کمیسیون های هیأت دولت به وسیله الکترونیکی برگزار گردید و جلسات حضوری نیز با رعایت کامل موازین بهداشتی به انجام رسید.

در این جلسه همچنین تعدادی از دبیران کمیسیون های هیأت دولت گزارشی از عملکرد خود در سال های اخیر ارائه کردند و به بیان پیشنهاداتی برای بهبود عملکرد دولت به خصوص در ماه های پیش رو پرداختند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1534

به "جهانگیری: باید موضوعات مهم تا خاتمه دولت به انتها برسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: باید موضوعات مهم تا خاتمه دولت به انتها برسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید