جلسه اضطراری کره جنوبی پس از رژه موشکی کره شمالی

به گزارش مجله مدیریت ناب، ایرنا نوشت: تنها کمتر از 24 ساعت از برگزاری رژه کره شمالی و به نمایش در آمدن تسلیحات جدید این کشور، کره جنوبی روز یکشنبه جلسه اضطراری تشکیل داد.

جلسه اضطراری کره جنوبی پس از رژه موشکی کره شمالی

به گزارش شبکه ان بی سی نیوز، دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی در بیانیه ای اعلام نمود: در این جلسه سخنان کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در هفتادو پنجمین سالگرد تاسیس حزب کارگران حاکم مورد بحث و گفت وگو نهاده شد.

در بیانیه کره جنوبی آمده است، در این نشست سلاح های جدید که شامل یک موشک بالستیک زیر دریایی (SLBM) و قابلیت های دفاعی سئول در برابر آنها نیز مورد بحث نهاده شد.

ریاست جمهوری کره جنوبی در بیانیه خود تاکید نمود که توافق های بین کره ای منعقد شده برای جلوگیری از تقابل نظامی و جنگ متقابل باید رعایت گردد.

سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی نیز از نمایش تسلیحات جدید کره شمالی ابراز نگرانی کرد.

کره شمالی در مراسم رژه ای که روز شنبه به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس حزب حاکم کارگر برگزار کرد، از موشک بالستیک قاره پیمایی رونمایی کرد که تا به امروز دیده نشده بود و بزرگترین نمونه از این نوع در میان موشک های این کشور است.

تحلیلگران می گویند که این موشک که بر روی یک خودروی 11 محوری حمل می شد، در صورتی که عملیاتی گردد یکی از بزرگترین موشک های بالستیک قاره پیمای قابل حمل در جاده است.

همچنین در میان موشک های بالستیکی که کره شمالی برای اولین بار در دو سال گذشته به نمایش گذاشت، یک موشک هواسونگ-15 که دوربردترین موشک آزمایش شده این کشور است به همراه یک نمونه جدید که به نظر می رسد موشک بالستیک قابل پرتاب از زیردریایی باشد، وجود داشت.

کیم در سخنرانی خود در این مراسم گفت: ما برای تقویت دفاع از خود و مقابله با همه کوشش های خطرناک و اقدامات تهدیدآمیز نیروهای متخاصم از جمله تهدیدهای هسته ای رو به رشد آنها، ضمن اجرای برنامه های کنترلی و مدیریت، نیروی بازدارندگی مان را نیز تقویت می کنیم.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1194

به "جلسه اضطراری کره جنوبی پس از رژه موشکی کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه اضطراری کره جنوبی پس از رژه موشکی کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید