فراوری مهمترین تجهیز مقابله با کرونا روزانه به 30 عدد رسید

به گزارش مجله مدیریت ناب، یک شرکت دانش بنیان ایرانی پیروز شد فراوری دستگاه ونتیلاتور برای مقابله با ویروس کرونا را به 30 عدد در روز برساند.

فراوری مهمترین تجهیز مقابله با کرونا روزانه به 30 عدد رسید

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ ساخت دستگاه ونتیلاتور مراقبت ویژه به عنوان مهمترین تجهیز مقابله با ویروس کرونا در انواع مختلف در داخل کشور به همت شرکت های دانش بنیان، ایران ساخت شد و به بهره برداری رسید. این خبری است که سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به تازگی اعلام نموده است. بر این اساس، روزانه 30 عدد ونتیلاتور در این شرکت دانش بنیان فراوری و عرضه می گردد.

دستگاه ونتیلاتور چند سالی بود که با واردات و ارائه خدمات پس از فروش به عنوان دستگاه مراقبت های ویژه و ماشین بیهوشی از کمپانی MEDEC در ایران خدماتی ارائه می کرد اما با کوشش متخصصین داخلی و توسط یک شرکت دانش بنیان ایران ساخت این دستگاه با بومی سازی دانش در کشور به فراوری انبوه رسیده و اکنون ستاری در بازدیدی که از این شرکت دانش بنیان داشته، عنوان نموده است که روزانه 30 دستگاه ونتیلاتور فراوری و برای استفاده به بیمارستان ها و مراکز درمانی ارسال می گردد.

این تعداد دستگاه ونتیلاتور توسط یک شرکت دانش بنیان ایرانی به نام شرکت احیاء درمان پیشرفت به عنوان نخستین فراوری نماینده ونتیلاتور مراقبت های ویژه و دستگاه ماشین های بیهوشی در ایران صورت گرفته است و قابل توجه آن که، به زودی این ظرفیت چند برابر می گردد.

در بازدیدی که معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در آبان ماه 97 از کارخانه احیا درمان پیشرفته در شهرک صنعتی توس مشهد داشت، از نزدیک در جریان فعالیت ها و فضای سایت و خطوط فراوری دستگاه های تنفسی و تصویربرداری کارخانه و آخرین دستاوردهای صنعتی سازی واحد R&D در بومی سازی دستگاه سی تی اسکن نهاده شد. ستاری ضمن تجلیل از فعالیت های در حال اجرا این شرکت، ابرازامیدواری نموده بود که ادامه این راستا می تواند منجر به ایجاد چشم اندازهای جدید در حوزه پیشرفت تجهیزات پزشکی کشور و نیز درعرصه توسعه فناوری گردد.

این شرکت ضمن دریافت تاییدیه از مراجع داخلی و همچنین با حمایت های همه جانبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مورد کیفیت مطلوب و مناسب اقدام به فراوری این دستگاه کرد. شرکت احیا درمان پیشرفته با دارا بودن سابقه 13 ساله در زمینه فراوری تجهیزات پزشکی و آشنایی با چالش های موثر در زمینه فراوری، فروش، ارائه خدمات پس از فروش و نیز صادرات گام بعدی خود را در راستا فراوری دستگاه CT Scan برداشته و با بهره گیری از دانش فنی مناسب و متخصصین مجرب خود و همچنین سابقه ای خوش نام در زمینه ارائه خدمات پس از فروش دستگاه های CT Scan ، اقدام به انتقال تکنولوژی فراوری این دستگاه از کمپانی Neusoft نموده و پیروز به دریافت پروانه مونتاژ این محصول در ایران شده است.

نکته مهم این است که این شرکت، آمادگی صادرات این دستگاه را به خارج از کشور پس از تامین احتیاج داخلی دارد.

ادامه تکمیل زیست بوم اقتصاد دانش بنیان در کشور

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری طی چند سال گذشته، بر موضوع شکل گیری اکوسیستم اقتصاد دانش بنیان در کشور تاکید فراوان نموده و برای تحقق آن، کوشش های بسیاری نموده است. اینک در شرایط ویژه کشور، این اکوسیستم که در حال تکمیل شدن است، نقشی تاثیرگذار به دست آورده است.

ستاری در این زمینه، بیان نموده است: وقتی اکوسیستم شرکت های خصوصی توانمند دانش بنیان در داخل کشور وجود داشته باشد، این شرکتها در مدت زمان کوتاهی می توانند مسائل کشور را در هر زمینه ای مرتفع نمایند و با این اتفاق به هر میزان لازم داشته باشیم می توانیم دستگاه ها مراقبت های ویژه و ماشین بیهوشی را فراوری کنیم. تا به زودی مسائل کشور در زمینه تامین دستگاه مراقبت ویژه به سرانجام برسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 880

به "فراوری مهمترین تجهیز مقابله با کرونا روزانه به 30 عدد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری مهمترین تجهیز مقابله با کرونا روزانه به 30 عدد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید