تابستان در تابلوهای مشهور نقاشی

به گزارش مجله مدیریت ناب، بعضی از تابلو های مشهور نقاشی حال و هوای تابستان را به مخاطب القاء می نمایند.

تابستان در تابلوهای مشهور نقاشی

به گزارش ،هنرمندان سرشناس بسیاری در طول تاریخ تابلو های نقاشی تحسین شده ای با حال و هوای تابستان در کارنامه خود به جای گذاشته اند که در این گزارش به معرفی تعدادی از آن ها می پردازیم.

میوه های تابستانی، نور آفتاب، برداشت محصول و حضور در سواحل، سوژه آثار چهره های شناخته شده دنیا هنر همانند مونه، ون گوگ و آرچیمبولدو بوده اند؛ بنابراین بعضی از این تابلو های نقاشی حال و هوای تابستان را به مخاطب القاء می نمایند.

در ادامه منتخبی از این آثار را مشاهده می کنید:

مونه که برای خلق تابلو های نقاشی خارق العاده نیلوفر های آبی معروفیت دارد، در این تابلو نقاشی همسرش کامیل و پسرشان را در یک روز بادی تابستانی به تصویر کشیده است. ضربات قدرتمند قلمو باعث شده است مخاطب وزش باد در تصویر را به خوبی احساس کند.

در این نقاشی نور به خوبی به تصویر کشیده شده است. نور، تابلو را به دو بخش تقسیم نموده است؛ بخشی از تابلو که غرق در نور است و بخشی دیگر که به علاقه مندان به سایه و فضای خنک اختصاص پیدا نموده است. رنگ ها هم در این نقاشی زنده به نظر می رسد؛ چراکه نقاش نقاط کوچکی را با استفاده از رنگ های متضاد در کنار یکدیگر نقاشی نموده است.

این نقاشی چشم انداز ای از جنوب فرانسه در زیر نور آفتاب را به تصویر می کشد و تداعی گر روز های روشن تابستانی است. آنری ماتیس و دورن مرتبا با یکدیگر نقاشی می کشیدند و تاثیر آن ها بر نقاشی یکدیگر در آثارشان مشهود است. هر دو این نقاش ها از رنگ های خالص و ضربات سریع قلمو برای نقاشی استفاده می کردند. این ماتیس بود که از دورن دعوت کرد در کولیور نقاشی بکشد؛ چراکه نور آفتاب در این مکان پرنور و رنگ ها زنده بودند.

برداشت محصول از جمله موضوعات رایج نقاشی هایی است که با هدف به تصویر کشیدن زندگی روستایی خلق شده اند. ون گوگ هم نقاشی به تعداد می رفت که در به تصویر کشیدن زندگی روستایی مهارت بالایی داشت. او مرد هلندی بود که غرق در محیط آفتابی جنوب فرانسه شده بود و با الهام از این فضا آثار رنگارنگ متعددی را خلق کرد.

این نقاشی سرزنده رنگ روغن به وسیله بنسون نقاش آمریکایی خلق شده است. بنسون در این اثر، همسر و دخترانشان را در لحظه ای که بر فراز تپه ای در میان چمن و گل های سفید در سال 1909 نشسته بودند را به تصویر کشیده است.

شاید مجبور شوید دو بار به این نقاشی نگاه کنید. بله، این نقاشی مردی را به تصویر می کشد که از گل ها، میوه ها و سبزیجات تابستانی تشکیل شده است. این نقاشی رنگ روغن تنها اثری نیست که آرچیمبولدو در آن با استفاده از چند عنصر مختلف یک چهره یا پیکره کلی را به تصویر کشیده است.

شاردن در این نقاشی که با موضوع میوه های تابستانی خلق شده است به نحوی رنگ آمیزی نموده است که تازگی توت فرنگی ها، سردی لیوان آب قابل درک به تصویر کشیده شده اند. دیدرو این نقاش را جادوگر عظیم نامیده بود و پروست هم مهارت جان بخشیدن او به اشیاء را تحسین نموده بود.

منبع:ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 شهریور 1400 بروزرسانی: 4 شهریور 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1717

به "تابستان در تابلوهای مشهور نقاشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابستان در تابلوهای مشهور نقاشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید