برادرزاده پادشاه عربستان به اعدام محکوم شد

به گزارش مجله مدیریت ناب، ایسنا نوشت: منابع خبری از محکوم شدن برادرزاده پادشاه عربستان و فرمانده نیروهای این کشور در یمن به اعدام خبر دادند.

برادرزاده پادشاه عربستان به اعدام محکوم شد

وبسایت سعودی لیکس گفت که یک کمیته نظامی فهد بن ترکی بن عبد العزیز، برادرزاده پادشاه عربستان و فرمانده کل نیروهای این کشور در یمن را به اعدام با شلیک گلوله محکوم کرد.

طبق این گزارش، این کمیته نظامی برادرزاده پادشاه عربستان به خیانت و کوشش برای کودتا با هدف عزل ملک سلمان و محمد بن سلمان ولیعهد وی از قدرت متهم نموده است.

مرکز مطالعات خلیج فارس واشنگتن هم در این باره گزارش داد که دادگاه نظامی عربستان در یک جلسه محرمانه فهد بن ترکی بن عبدالعزیز را به اتهام خیانت عظیم به اعدام محکوم کرد.

این مرکز بعلاوه گزارش داد که یکی از نزدیکان فهد بن ترکی این خبر را به او اطلاع داده و خواسته است که نامش فاش نشود.

شهریور 1399 پادشاه سعودی در فرمانی حکم برکناری و بازداشت فهد بن ترکی فرمانده کل نیروهای ائتلاف سعودی در یمن را به اتهام فساد صادر کرد.

علاوه بر فهد بن ترکی، پسر عظیمش هم به اتهام فساد از امارت منطقه الجوف کنار گذاشته شد و این فرامین مستقیما به خواسته محمد بن سلمان صادر شده بود و تلویزیون سعودی هم گفت که برکناری این شاهزادگان و فرماندهان پس از آن صورت گرفت که هیئت نظارت و مبارزه با فساد گزارشی از تخلفات مالی آنان را به ولیعهد گزارش داد.

اما وبگاه عربی21، از زاویه دیگری به این مسأله پرداخت و نوشت که فهد بن ترکی پسر عموی محمد بن سلمان و از خاندان سدیری ها است و ولیعهد سعودی درصدد است تا عموزادگان خود را همانند متعب بن عبدالله و محمد بن نایف به حاشیه ببرد.

طبق این گزارش، کنار گذاشتن فهد بن ترکی در چارچوب اقدامات چند سال اخیر بن سلمان برای هدف قرار دادن دو قدرت اصلی در خاندان سعودی یعنی سدیری های و خانواده ملک عبدالله قرار می گیرد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1656

به "برادرزاده پادشاه عربستان به اعدام محکوم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برادرزاده پادشاه عربستان به اعدام محکوم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید