انقضای تحریم تسلیحاتی ایران به معنای خاتمه تمام محدودیت ها نیست

به گزارش مجله مدیریت ناب، نماینده فرانسه در سازمان ملل در سخنرانی خود درباره امنیت خلیج فارس گفت که سرانجام تحریم تسلیحاتی ایران به معنای سرانجام تمام محدودیت های انتقال تسلیحات به و از ایران نیست.

انقضای تحریم تسلیحاتی ایران به معنای خاتمه تمام محدودیت ها نیست

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، نیکلاس دی ریویر نماینده فرانسه در سازمان ملل گفت که برنامه جامع اقدام مشترک و قطعنامه 2231 راه چاره موثر و قاطعی برای بحران اشاعه هسته ای ایران فراهم نموده است که باید به طور کامل اجرا گردد.

وی که در نشست مجازی شورای امنیت سازمان ملل درباره امنیت خلیج فارس صحبت می کرد، با اشاره به انتها تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران گفت: انقضای تحریم تسلیحاتی متعارف به معنای آن نیست که تمامی محدودیت های انتقال تسلیحات به و از ایران به صور کامل برداشته شده است.

این دیپلمات فرانسوی درباره امنیت خلیج فارس نیز گفت: امنیت و ثبات در خلیج (فارس) نیازمند احترام به قوانین بین المللی و تعهدی با حسن نیت توسط تمامی بازیگران بین المللی و منطقه ای برای حل درگیری ها و ایجاد چارچوبی برای مذاکرات سازنده است. این کاری عظیم اما لازم است.

عصر امروز نشست شورای امنیت سازمان ملل با نام حفظ صلح و امنیت بین المللی: بازبینی جامع اوضاع در خلیج فارس شروع به کار کرد.

این نشست با هدف تحلیل افزایش بالقوه تنش ها در منطقه خلیج فارس و راه های کاهش آن برگزار گردید.

این نشست توسط روسیه که از ماه جاری ریاست دوره ای شورای امنیت سازمان ملل را برعهده دارد برگزار گردیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1215

به "انقضای تحریم تسلیحاتی ایران به معنای خاتمه تمام محدودیت ها نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انقضای تحریم تسلیحاتی ایران به معنای خاتمه تمام محدودیت ها نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید