اختصاص 100 میلیارد تومان برای ارتقای خوابگاه های رتبه 4 و 5 در سال جاری

به گزارش مجله مدیریت ناب، در جلسه ستاد خیرین وزارت علوم مبلغ 100 میلیارد تومان برای ارتقای خوابگاه های سطح 4 و 5 در سال جاری اختصاص یافت.

اختصاص 100 میلیارد تومان برای ارتقای خوابگاه های رتبه 4 و 5 در سال جاری

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از وزارت علوم، در ادامه وبینار هایی که با حضور منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، امروز (دوشنبه) جهت تکمیل و اجرایی شدن مابقی تعهدات خیرین آموزش عالی، نشستی با حضور حسین عسکریان ابیانه، دبیر ستاد خیرین وزارت علوم، جمشید اسماعیلی مدیر کل دفتر طرح های عمرانی وزارت علوم، عبدالحسینی عضو ستاد خیرین وزارت علوم، ابراهیمی مدیرعامل کارخانه پاکشوما و قلم چی رئیس بنیاد قلم چی و با حضور مسئولان صندوق رفاه دانشجویان در محل ستاد خیرین وزارت علوم برگزار شد.

بر اساس این گزارش، در طرح مشترک صندوق رفاه دانشجویان و ستاد خیرین وزارت علوم قرار بر این شد که اعتبار صد میلیارد تومانی به دانشگاه هایی تعلق گیرد که 30 درصد آن را خیرین و 30 درصد توسط دانشگاه هایی که در طرح شرکت کردند تقبل شود و 40 درصد توسط صندوق رفاه دانشجویان و در مجموع 100 میلیارد تومان صرف ارتقای خوابگاه های درجه 4 و 5 شود.

در جلساتی که با حضور وزیر علوم و دانشگاه ها و ستاد خیرین برگزار شد تعهد ستاد خیرین وزارت علوم مبلغ 30 میلیارد تومان بود که این مبلغ مهیا شد و در این جلسات لیست خوابگاه های نیازمند بازسازی و تجهیز در اختیار خیرین آموزش عالی قرار گرفت تا خیرین تعیین کنند در تجهیز و ارتقا کدام خوابگاه ها مشارکت خواهند داشت.

در این طرح آسپرورین، مصلی نژاد، جمیلی، شاه حسینی، ابراهیمی و قلم چی و تعداد از خیرین در جلساتی که با ستاد خیرین وزارت علوم داشتند خوابگاه های مورد نظر را تعیین کردند که تعداد این خوابگاه ها 30 عدد بود و کلیه خوابگاه های درجه 5 و تعدادی از خوابگاه های درجه 4 را در برگرفت.

در نشست امروز که در جهت تکمیل شرایط خوابگاه ها برگزار شد، مسئولان صندوق رفاه دانشجویان گزارشی از فعالیت های اجرا شده در مورد ارتقای خوابگاه های دانشجویی ارائه کردند و تفاهم نامه چهارجانبه ای میان رئیس دانشگاه، صندوق رفاه دانشجویان، خیران و ستاد خیرین وزارت علوم برای خوابگاه های تعیین تکلیف شده به مرحله امضاء و اجرایی شدن رسیده است.

در ادامه لیست خوابگاه های باقیمانده که همگی درجه چهار بودند بررسی و تعیین تکلیف شد و در خاتمه از دو خیر بزرگ ابراهیمی و قلم چی با اهدای لوح و هدایایی تقدیر شد و مقرر گشت در خاتمه تابستان 1399 گزارش خوابگاه های که بازسازی شده اند در جلسه ای با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1071

به "اختصاص 100 میلیارد تومان برای ارتقای خوابگاه های رتبه 4 و 5 در سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 100 میلیارد تومان برای ارتقای خوابگاه های رتبه 4 و 5 در سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید