احراز هویت بیش از 2 و نیم میلیون نفر با سامانه هوش مصنوعی ایرانی

به گزارش مجله مدیریت ناب، یک شرکت دانش بنیان پیروز به طراحی سامانه احراز هویتی شده است که تا به امروز بیش از 2 و نیم میلیون نفر را احراز هویت نموده است.

احراز هویت بیش از 2 و نیم میلیون نفر با سامانه هوش مصنوعی ایرانی

دکتر علی رسولی زاده مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان با بیان اینکه توانستیم سامانه های اعتبار سنجی اشخاص حقیقی را طراحی کنیم، بیان نمود: یکی از مسائل اصلی کشور در حوزه اعتبارسنجی افراد حقیقی بود که با طراحی این نرم افزار چنین مسئله ای رفع می گردد.

رسولی زاده ادامه داد: همه مراحل اعتبارسنجی در این سامانه، با استفاده از سایت یا اپلیکیشن، به صورت غیر حضوری و مبتنی بر بیگ دیتا و الگوریتم های هوش مصنوعی انجام می گردد و تا به امروز بیش از دو و نیم میلیون نفر در این سامانه اعتبارسنجی شدند.

رسولی زاده گفت: در این سامانه، شیوه اعتبار سنجی افراد حقیقی با دقت بسیار بالایی انجام می گردد؛ همچنین درصد خطای سامانه پایین است از این رو بازپرداخت تسهیلات با ضمانت اطمینان بیشتری صورت می گیرد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان با بیان اینکه بزرگترین تیم هوش مصنوعی کشور در این شرکت فعالیت می نمایند، تاکید نمود: افراد در زندگی دارای دارایی های مختلفی هستند و قصد سرمایه گذاری های متنوعی را دارند از این رو در صدد بر آمدیم تا سامانه ای طراحی کنیم که اطلاعات دارایی ها و سرمایه گذاری های افراد از آن قابل دریافت باشد.

وی اضافه نمود: باتوجه به افزایش متقاضیان برای دریافت کد بورسی در کشور، این سامانه خدمت جدیدی محسوب می گردد که احراز هویت ها به صورت غیر حضوری انجام گردد.

رسولی زاده با اشاره به فرایند کار با سامانه احراز هویت گفت: در این سامانه کاربران متنی را می خوانند که همزمان تطبیق عضلات صورت با صوت و متن انجام می گیرد؛ این سامانه به وسیله تصویر، صوت و با استفاده از هوش مصنوعی، احراز هویت افراد را انجام می دهد برنامه داریم با هماهنگی هایی که در حال اجرا است، این سیستم خدمت احراز هویت را به زودی به کارگزاری ها نیز ارائه دهیم.

وی اضافه نمود: همچنین در این سامانه اطلاعات مربوط به ارز، طلا و رمز ارز نیز وارد شده است تا مردم آگاهانه بتوانند سرمایه گذاری نمایند؛ بر بستر این سامانه، زمینه ای فراهم شده تا اطلاعات مربوط به صندوق های سرمایه گذاری، اوراق بدهی و سهام نیز وارد گردد.

وی با بیان اینکه خدمات این سامانه برای نابینایان نیز طراحی شده گفت: قرار است به زودی نیز این سامانه به مرحله رونمایی برسد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1175

به "احراز هویت بیش از 2 و نیم میلیون نفر با سامانه هوش مصنوعی ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احراز هویت بیش از 2 و نیم میلیون نفر با سامانه هوش مصنوعی ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید