احتمال افزایش حملات تنفسی در پی نخستین بارندگی اهواز

به گزارش مجله مدیریت ناب، خبرنگاران/خوزستان رئیس دانشگاه علوم علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از آماده باش بیمارستان ها در صورت مراجعه بیماران با عارضه حمله تنفسی در پی نخستین بارندگی خبر داد.

احتمال افزایش حملات تنفسی در پی نخستین بارندگی اهواز

دکتر فرهاد ابول نژادیان در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به بارش نخستین باران پاییزی در اهواز و احتمال بروز حملات تنفسی اظهار کرد: با توجه به هرس نشدن کامل درختان کنوکارپوس، امسال احتمال بروز حملات تنفسی در پی نخستین بارندگی بیشتر است.

وی افزود: در حال حاضر همه بیمارستان ها در حالت آماده باش قرار گرفته اند تا در صورت مواجهه با این بیماران، سریعا اقدامات درمانی و اکسیژن رسانی به بیماران انجام شود.

ابول نژادیان با اشاره به تامین تجهیزات مورد نیاز برای ارائه خدمات به بیماران دچار حملات تنفسی، شرح داد: با توجه به تشابه علائم بالینی این بیماران و بیماران مبتلا به کووید - 19 و آنفلوآنزا، تشخیص بیماری برای پزشکان سخت می شود در نتیجه ماندگاری بیماران و ازدحام در اورژانس ها بیشتر می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در این شرایط مردم به ویژه بیماران تنفسی و دارای بیماری زمینه ای از منزل خارج نشوند و درب و پنجره ها را نیز ببندند.

وی افزود: بیمارانی که در سال های گذشته در پی اولین بارش پاییزی دچار تنگی نفس و علائم تنفسی شده اند، اسپری های تنفسی خود را مصرف کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 دی 1400 بروزرسانی: 16 دی 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1865

به "احتمال افزایش حملات تنفسی در پی نخستین بارندگی اهواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال افزایش حملات تنفسی در پی نخستین بارندگی اهواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید