کی روش: باید در نیمه دوم گل می زدیم

به گزارش مجله مدیریت ناب، سرمربی تیم ملی مطرح کرد که تیمش باید در نیمه دوم دروازه آمریکا را باز می کرد.

کی روش: باید در نیمه دوم گل می زدیم

کارلوس کی روش بلافاصله بعد از سرانجام ملاقات تیم ملی فوتبال ایران با آمریکا که با باخت ایران و ناکامی از صعود به دور حذفی جام جهانی همراه بود گفت: نیمه اول برای آمریکا بود و نیمه دوم برای ایران. باید در نیمه دوم گل می زدیم که این اتفاقا رخ نداد. رویای ما کامل نشد. از حالا باید به گام بعدی با ایران فکر کرد.

او بعلاوه در نشست خبری بعد از این ملاقات گفت: نمی خواستیم این نتیجه را بگیریم و می خواستیم نتیجه دیگری بگیریم. آمریکا بازی را بهتر از ما آغاز کرد و کنترل بهتری داشت. حریف از ما پرتحرک تر بود و چند شانس هم داشت. آن ها در نیمه اول استحقاق گلزنی را داشتند، اما در نیمه دوم ما بهتر شدیم.

وی اضافه نمود: ما فرصت هایی به وجود آوردیم. در نیمه دوم فرصت های بیشتری نسبت به نیمه اول داشتیم. متاسفانه در فوتبال تیمی که گل می زند، بازی را می برد. تیمی که اول گلزنی کند، استحقاق بیشتری برای پیشروی دارد. ما در نیمه اول گل خوردیم و با نتیجه ای که رقم خورد مجازات شدیم. منصفانه است که بگوییم باید در نیمه دوم گلزنی می کردیم و نتیجه صحیح این بازی باید مساوی می شد. فوتبال همین است. واقعیت همین است و برای آن ها (آمریکا) در دور دوم آرزوی موفقیت دارم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به سوال یک خبرنگار پرتغالی مبنی بر اینکه نظرش درباره خبر هایی مبنی بر وجود تهدیداتی علیه بازیکنانش در صورت عدم خوش رفتاری، چیست؟ گفت: افتخار می کنم که مربی تیم ملی هستم. بازیکنانم بسیار عالی هستند. در گذشته مربی تیم هایی مانند چین، آمریکا، امارات، آفریقای جنوبی بودم و در حال حاضر تحسین خودم برای بازیکنان ایران دارم. از بازیکنانم به خاطر کوشش برای آموزش سپاسگزارم.

کی روش گفت: در جهانیی که هستیم، مسائل وجود دارد و همواره ممکن است از منبع نامعلومی مسائلی گفته گردد. اگر منبعی نامعتبر داشته باشید و اطلاعاتش را بپذیرید، این کار احمقانه بوده! باید به این جهانیی که در آن زندگی می کنیم عادت کنیم. ما داستان های مختلفی درباره تهدیداتی که بازیکنان دریافت نموده اند، شنیده ایم. چیزی که می توانم بگویم این است که آن ها به خاطر تیم خود کار می نمایند. بعد از صحبت هایی که با هم داشتیم، بازیکنان آغاز کردند که دوباره لبخند بزنند و متوجه شدند که ماموریتشان چیست و وقتی بازی می نمایند برای کشور ایران است. شادم که مفتخر شدند که برای تیم ملی کشورشان بازی نمایند.

وی درباره اینکه او در دو جنگ داخل و خارج از زمین روبرو بود و امروز هم ترکیب تیم برنده مقابل ولز را زمین فرستاد، اما تیمی در زمین بود که شامل فقر تاکتیکی بود و تیم برنده مقابل ولز را شاهد نبودیم و ایران بازی را باخت گفت: من فکر می کنم که در نیمه دوم مقابل تیمی که ثبات خوبی برابر انگلیس و ولز داشت، واکنش بسیار عالی داشتیم. آمریکا تیم بسیار خوبی است. آمریکا در دو بازی اول خود تیم موفقی بود و باعث تعجبم نشد که آمریکا همانطوری که مقابل ولز و انگلستان بازی نموده بود، ظاهر شد.

کی روش با بیان اینکه تیمش در نیمه دوم بهتر بازی کرد گفت: ما فرصت ها و شانس های بهتری برای گلزنی داشتیم و این مساله رویای ما را به هم زد. هیچ شکی وجود ندارد که بازیکنان از نقطه نظر تعهد و اطمینان خاطر همه کار های لازم را در زمین فوتبال برای گلزنی انجام دادند و به نظرم سخت نیست که بگوییم ما مستحق گلزنی بودیم. در فوتبال هیچ اگری وجود ندارد و نظر منصفانه ای بعد از باخت نیست و باید ببینیم واقعیت و حقیقت چیست. باید دفعه دیگر برگردیم و خودمان را بهتر آماده کنیم و روحیه و فکر خودمان را متوجه بازی کنیم و سعی کنیم از کارمان تقدیر کنیم و احترام کسب کنیم و در همه جهان همه به ما اعتماد نمایند.

سرمربی تیم ملی فوتبال در واکنش به اینکه چرا تیمش آهسته کار را پیش برد؟ گفت: اگر بازی آمریکا مقابل انگلستان و ولز را نگاه می کردید می گفتید که شانس دارند. دیدید که آمریکا مقابل انگلستان و ولز چقدر تهاجمی بود و بعلاوه در نیمه اول مقابل ما هم اینطور بازی کرد و ما از این مساله آگاه بودیم. ما با فشار زیاد کار کردیم. آمریکایی ها در بازی با انگلستان سه کیلومتر بیشتر دویده بودند. این واضح بود. ما آهسته نبودیم، اما می خواستیم از برترین استراتژی استفاده کنیم.

وی اضافه نمود: چند بازیکن ما آسیب دیدند و نتوانستیم کارمان را آنطور که باید پیش ببریم. در نیمه دوم کارمان را آنالیز کردیم. وقتی مقابل تیمی بازی می کنید که مثل ماشین فراری سریع است، کاری که باید انجام دهید این است که شاه راه را ببندید و فضای مانور آن ها را تقلیل دهید و همانطور که می توانستید ببینید، ما سه فرصت گلزنی هم داشتیم. در ناحیه گل این فرصت ها را مقابل آمریکا خلق کردیم، اما این فوتبال است و خدای فوتبال کسانی هستند که گل می زنند و کسانی که گل نمی زنند، مجازات می شوند و حق انتخاب دیگری نیست.

سرمربی تیم ملی تاکید نمود: بازیکنان من فداکاری زیادی انجام دادند و از هیچ چیزی برای پیروزی دریغ نکردند و می دانیم که شرایط تمرین کردن و بازی کردن آن ها مثل بقیه تیم های ملی نیست و ما آن شرایط را نداریم. وقتی که با آن ها روزانه کار می کنم و می بینم که چقدر به کارشان علاقه دارند و می بینم که می خواهند کارشان را نشان دهند، ایران از فوتبال پشتیبانی می نماید، شاد می شوم که ایران سهمی از این کار داشته باشد و نماینده فوتبال ایران باشم. نمی خواهم درباره چیز های دیگر صحبت کنم. در سال 2014 و 2018 هم همین اتفاقات برای ما رخ داد، اما زندگی جلو می رود. بازی های بعدی می آید و چیزی که باید انجام دهیم این است که منتظر مسابقات دیگر باشیم و سعی کنیم بازی های بعد را ببریم.

خبرنگاران ورزشی فوتبال و فوتسال

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 آذر 1401 بروزرسانی: 11 آذر 1401 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 2120

به "کی روش: باید در نیمه دوم گل می زدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کی روش: باید در نیمه دوم گل می زدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید