کاظمی پور: استخدام قهرمانان ورزشی در دستور کار قرار گرفته است

به گزارش مجله مدیریت ناب، معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: بانوان ورزشکار با اتکا به مهارت بالا و پرورش استعدادهای ورزشی در رقابت های ملی و بین المللی می درخشند که این مهم سرمایه با ارزشی برای ایران اسلامی است.

کاظمی پور: استخدام قهرمانان ورزشی در دستور کار قرار گرفته است

به گزارش خبرنگاران و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، مریم کاظمی پور، معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در حاشیه سفر 2 روزه وزیر ورزش در جریان ملاقات با روسای هیات های ورزشی، مدیران و نخبه های ورزشی زن استان مرکزی در اراک، گفت: بانوان ورزشکار همیشه در جریان فعالیت حرفه ای و قهرمانی با کمبود امکانات و اعتبارات روبرو بوده اند اما این معضلات هرگز سد راهشان نبوده و در میادین ورزشی ملی و بین المللی سرآمد و مطرح بوده اند.

وی شرح داد: حوزه ورزش بانوان احتیاجمند تقویت ظرفیت استعدادیابی از پایه با کمک آموزش و پرورش است و در صورت تحقق این مهم گنجی حاصل می گردد که با برنامه ریزی و مهارت ورزی مداوم به مدال آوری و رشد ورزش قهرمانی می انجامد.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: استان مرکزی باید در حوزه ورزش بانوان در شته های پایه و مادر همانند شنا، دومیدانی و آمادگی جسمانی سرمایه گذاری بیشتری داشته باشد.

کاظمی پور اظهار کرد: استفاده هدفمند از مدال آوران رشته های ورزشی و افراد صاحب تجربه حرفه ای در تربیت استعدادهای استان موضوعی است که باید جدی گرفته گردد و انگیزش و زمینه لازم برای تحقق این مهم فراهم آید.

وی با تاکید بر لزوم حمایت اصولی از حوزه ورزش بانوان اضافه کرد: دولت سیزدهم نگاه ویژه ای به باروری ظرفیت ها در هر حوزه دارد و باید از این فرصت به نفع ورزش بانوان نهایت بهره را گرفت.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان بیان نمود: استان مرکزی به قهرمان پروری معروفیت دارد که نمونه آشنای آن در عرصه ملی، امیرکبیر است و این ویژگی در حوزه ورزش بانوان نیز مشهود است و بانوان در رشته های مختلف با تقویت خودباوری می توانند بدرخشند.

کاظمی پور اظهار کرد: هر بار که ورزشکاری پرچم سه رنگ ایران اسلامی را بالا می برد گامی ارزشمند در حوزه عزتمندی ملی و جهانی برداشته و وظیفه وزارت ورزش ورزش و جوانان این است که با حمایت اصولی راستا قهرمان پروری و درخشش حرفه ای بانوان ورزشکار را تسهیل کند.

وی گفت: مقوله استخدام قهرمانان ورزشی در دستور کار واقع شده است و همه کوشش به کار گرفته می گردد تا در کوتاه ترین مدت این مهم در مراجع مربوطه مورد رسیدگی واقع گردد.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه رشد ورزش قهرمانی در اولویت راهبردهای این وزارتخانه، اضافه کرد: حوزه زنان از این راهبرد برنامه ای مستثنی نیست و با عدالت محوری در این راستا گام برداشته می گردد.

کاظمی پور حفظ حقوق بانوان ورزشکار را ضروری دانست و اعلام نمود: بانوان ورزشکار استان در 15 رشته سابقه ملی پوشی دارند و باید استعدادهای این حوزه ها و حقوق ورزشکاران به درستی شناخته و ارج نهاده گردد.

وی اظهار کرد: استان مرکزی به عنوان مرکز صنعت کشور احتیاج است که واحدهای تولیدی آن در راستای مسئولیت پذیری اجتماعی کمک و پشتیبانی بیشتری را از ورزشکاران زن داشته باشند و آنان را در راستا قهرمانی کمک دهند.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در سرانجام گفت: زنان ورزشکار چند برابر مردان برای قهرمانی کوشش دارند و با عملکرد خود در کسب مقام های جهانی استعداد و توانمندی خود را نشان می دهند.

بر اساس آمار موجود، اعتبار ورزش بانوان استان مرکزی در چهار سال اخیر حدود 15 میلیارد ریال بوده که این رقم در مقابل اعتبارات بخش ورزش مردان بسیار ناچیز است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آذر 1400 بروزرسانی: 5 آذر 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1819

به "کاظمی پور: استخدام قهرمانان ورزشی در دستور کار قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاظمی پور: استخدام قهرمانان ورزشی در دستور کار قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید