کارشناس آذری: پیشوای ارامنه دنیا پاشینیان را به سمت جنگ با آذربایجان سوق می دهد

به گزارش مجله مدیریت ناب، کارشناس سیاسی آذربایجان معتقد است که فراخوان آرام یکم از وجود اختلافات عمیق بین سریر کیلیکیه و نیکول پاشینیان حکایت دارد، به طوری که وی کوشش می نماید تا با سوق دادن پاشینیان به جنگ با آذربایجان، خاتمه سیاسی نخست وزیر ارمنستان را رقم بزند.

کارشناس آذری: پیشوای ارامنه دنیا پاشینیان را به سمت جنگ با آذربایجان سوق می دهد

به گزارش گروه بین الملل مجله مدیریت ناب، ائلچین میرزابیلی کارشناس سیاسی آذربایجان در واکنش به سخنان آرام یکم پیشوای دینی ارامنه دنیا مبنی بر الحاق اراضی اشغالی قره باغ کوهستانی به جمهوری ارمنستان گفت: اگر دولت ارمنستان اقدام به الحاق قره باغ کوهستانی به خاک کشور خود کند در این صورت چاره ای به جز جنگ نظامی برای جمهوری آذربایجان باقی نمی گذارد. هدف اصلی از فراخوان آرام یکم قرار دادن نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان در مقابل آذربایجان است تا وی را به سمت جنگ سوق دهد.

این کارشناس سیاسی گفت: سریر کیلیکیه همیشه حامی تجزیه طلبان قره باغ بوده است و از جنایت های انجام شده در این منطقه حمایت نموده است. این ارگان مذهبی نه تنها علیه آذربایجان فعالیت نموده است بلکه در گذشته در جنایت هایی که در دوره حکومت عثمانی اتفاق افتاده سهیم است.

میرزابیلی ادامه داد: سریر کیلیکیه سال های متمادی به نفرت پراکنی علیه ترک ها در بین ارامنه پرداخته است، به طوری که در فاجعه خوجالی تمام دنیا شاهد ماهیت واقعی آن شد. فراخوان آرام یکم یکی دیگر از اعترافات ارامنه بر اتخاذ سیاست اشغال گری است. اگر دولت ارمنستان به فراخوان این شخص عمل کند بدون شک آذربایجان را مجبور خواهد نمود تا به وسیله جنگ نظامی اراضی اشغالی خود را آزاد کند.

وی تأکید کرد: فراخوان آرام یکم از وجود اختلافات عمیق بین سریر کیلیکیه و نیکول پاشینیان حکایت دارد. حتی این فراخوان به نوعی انتقاد از پاشینیان و هشدار به وی به خاطر کوشش برای حل صلح آمیز مناقشه قره باغ کوهستانی است. پیشوای ارامنه دنیا کوشش می نماید تا با سوق دادن پاشینیان به جنگ با آذربایجان، سرانجام سیاسی نخست وزیر ارمنستان را رقم بزند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 مرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 207

به "کارشناس آذری: پیشوای ارامنه دنیا پاشینیان را به سمت جنگ با آذربایجان سوق می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناس آذری: پیشوای ارامنه دنیا پاشینیان را به سمت جنگ با آذربایجان سوق می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید