پرواز اولین تاکسی هوایی کشور در بهمن ماه

به گزارش مجله مدیریت ناب، دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته با بیان اینکه پرواز تاکسی هوایی در بهمن ماه قطعی است، گفت: اولین پرواز از فرودگاه مهرآباد خواهد بود.

پرواز اولین تاکسی هوایی کشور در بهمن ماه

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران ، دکتر منوچهر منطقیدر خصوص آخرین شرایط تاکسی های هوایی اظهار کرد: پرواز تاکسی های هوایی دو مشکل داشت که یکی مربوط به اخذ مجوزها و دیگری مربوط به نحوه استفاده از فرودگاه ها بود.

دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ادامه داد: به تازگی مجوز تاکسی هوایی از سازمان هواپیمایی کشوری اخذ شده است.

وی با بیان اینکه باید از فرودگاه ها برای پرواز تاکسی هوایی استفاده گردد، گفت: نحوه استفاده از فرودگاه ها برای این نوع تاکسی ها نیز اخیراً تدوین شده است.

وی با بیان اینکه جهت تاکسی های هوایی باید از سایر هواپیماها جدا باشد زیرا باید از جهتهای روان برای تاکسی های هوایی استفاده گردد، افزود: به عنوان مثال برای فرودگاه مهرآباد ضروری است که جهتی جداگانه برای این تاکسی ها در نظر گرفته گردد که این موضوع در آذرماه آماده خواهد شد.

منطقی با اشاره به اینکه همه فرودگاه های کشور ظرفیت تاکسی های هوایی را دارند، مطرح نمود: اما اولین پرواز تاکسی هوایی در بهمن از فرودگاه مهرآباد خواهد بود.

دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته گفت: برای پرواز تاکسی هوایی می بایست جهت پرواز از هواپیماهای تجاری جدا باشد و روان بودن جهتهای تاکسی هوایی از نکات پر اهمیت برای پرواز بود که این مشکل نیز حل شد.

منطقی خاطر نشان کرد: مسئله مهم این تاکسی های هوایی بودجه بود که در حال حاضر شرکت فرودگاه هاتأمینکننده این تاکسی های هوایی است.

وی با بیان اینکه هفتاد درصد بودجه تاکسی هوایی از سوی شرکت فرودگاه هاتأمینشده گفت: مابقی این بودجه در حالتأمیناست.

وی گفت: در حال حاضر 18 شرکت دانش بنیان درگیر پروژه تاکسی های هوایی هستند و احتمالاً تا 36 شرکت دانش بنیان بعد از اولین پرواز با یکدیگر مشارکت خواهند کرد.

وی در پاسخ به اینکه این تاکسی های هوایی برنامه ریزی پرواز هواپیماهای دیگر را مختل می نماید یا خیر گفت: شرکت فرودگاه ها کل پروازها را تحت کنترل دارد و زمانی که خالی باشد این تاکسی های هوایی امکان جابجایی دارند.

وی ادامه داد: همانطور که برنامه ریزی شده بهمن ماه اولین پرواز تاکسی های هوایی را خواهیم داشت.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1252

به "پرواز اولین تاکسی هوایی کشور در بهمن ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز اولین تاکسی هوایی کشور در بهمن ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید