پرسپولیس 12 میلیارد تومان برای یک مهاجم می پردازد؟

به گزارش مجله مدیریت ناب، خبرنگاران: شهریار مغانلو این روز ها در ترکیب تیم پرسپولیس تبدیل به یک مهاجم کلیدی شده است. زوج او با عیسی آل کثیر برای یحیی گل محمدی مثمر ثمر بوده و حالا هر دو طرف، مایل به ادامه همکاری هستند.

پرسپولیس 12 میلیارد تومان برای یک مهاجم می پردازد؟

به گزارش خبرنگاران، شهریار مغانلو بازیکن سانتاکلارا پرتغال است که با قراردادی قرضی و 6 ماهه به پرسپولیس پیوسته است. درخشش او در لیگ قهرمانان آسیا و زدن 4 گل برای پرسپولیس، دو طرف را به این فکر انداخته که این قرارداد قرضی تبدیل به قراردادی دائمی گردد و شهریار دیگر به پرتغال برنگردد. این خواسته، اما چندان هم ساده به نظر نمی رسد، چون از قرار، رقمی که سانتاکلارا برای صدور رضایت نامه شهریار طلب نموده یا طلب خواهد نمود رقمی نیست که پرسپولیسی ها بدون دغدغه حاضر به پرداخت آن باشند.

قرارداد قرضی شهریار مغانلو 50 هزاردلار است؛ اسم شده که یکی از طرفداران باشگاه پرسپولیس این رقم را به باشگاه سانتاکلارا پرداخت نموده است. از طرفی، شایعه شده که شهریار مغانلو برای 6 ماه حضور در پرسپولیس 2 میلیارد تومان هم طلب نموده است که باشگاه پرسپولیس واکنشی نسبت به آن نداشته است. با این حال اگر این شایعه درست باشد یعنی اینکه پرسپولیس برای مهاجمی مثل شهریار مغانلو 4 میلیارد تومان در یک فصل توانایی هزینه کردن دارد.

حالا، اما شرایط پیچیده تر از این حرف هاست، چون اگر پرسپولیس بخواهد رضایت نامه شهریار مغانلو را به صورت دائمی از سانتاکلارا طلب کند آن وقت باید 10 برابر رقمی که برای قرارداد قرضی او پرداخت نموده بپردازد! به عبارت ساده تر، سانتاکلارا امیدوار است شهریار مغانلو را با رقم 500 هزار دلار بفروشد! الزاما باشگاهی که شهریار به آن فروخته می گردد می تواند پرسپولیس نباشد، ولی از آنجایی که هم شهریار و هم پرسپولیس از کار کردن با یکدیگر رضایت دارند، پس طبیعی است که سانتاکلارا هدف اولش را پرسپولیس بداند.

به گزارش خبرنگاران، در این بین، اما رقم 500 هزار دلار چیزی نیست که پرسپولیسی ها به سادگی از عهده تامینش برآیند. با تبدیل این رقم به تومان، قرارداد شهریار مغانلو منهای دستمزدی که پرسپولیس می خواهد به او برای یک فصل بپردازد چیزی نزدیک به 12 میلیارد تومان آب می خورد. رقمی سنگین که کار یحیی گل محمدی برای داشتن این بازیکن را سخت می نماید.

البته که دو نکته امیدوار کننده هم در این بین وجود دارد: اولی عملکرد شهریار مغانلو در سانتاکلارا است که اصلا قابل قبول نبود. او در لیگ پرتغال برای این تیم اصلا گلزنی نکرد و فقط یک گل آنهم در جام حذفی برای سانتاکلارا زد. این یک گل با توجه به تعداد بازی زیاد او برای این تیم پرتغالی، کارنامه قابل قبولی نخواهد بود. مورد دوم، اما علاقه خود شهریار به حضور در پرسپولیس است. این یکی بیش از گزینه اول به داد طرفین می رسد تا برای جدایی با رقم معقول تر و پایین تر از 500 هزاردلار با هم به توافق برسند. واقعیت این است که سانتاکلارا با توجه به کارنامه شهریار در این تیم شاید چندان علاقه ای به حفظش نداشته باشد. از طرفی با توجه به آمار گلزنی اش در سانتاکلارا، شاید این باشگاه توان فروش شهریار به تیمی دیگر در پرتغال را هم نداشته باشد؛ پس طبیعی است که آن ها هم در این جهت به فکر فروش شهریار مغانلو با رقمی مناسب تر به باشگاه پرسپولیس باشند. رقمی که البته هرچقدر هم جای تخفیف داشته باشد، باز برای باشگاه های ایرانی، رقم قابل تاملی است!

منبع: فرارو
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1702

به "پرسپولیس 12 میلیارد تومان برای یک مهاجم می پردازد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس 12 میلیارد تومان برای یک مهاجم می پردازد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید