هشدار طالبان برای جنگ بی سابقه در افغانستان

به گزارش مجله مدیریت ناب، انس حقانی عضو هیأت مذاکره کننده طالبان با اشاره به تجهیز این گروه به سلاح های پیشرفته، هشدار داده است اگر آمریکایی ها در ماه می از افغانستان خارج نشوند جنگی بی سابقه آغاز خواهد شد.

هشدار طالبان برای جنگ بی سابقه در افغانستان

انس حقانی پسر بنیانگذار شبکه حقانی و برادر سراج الدین حقانی در توئیتی اعلام کرده است: ما تکنولوژی استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین را داریم و به راکت های پیشرفته مجهز هستیم.

به گفته حقانی، این بار اگر طالبان جنگ را با دشمنان از سر بگیرند، به صورتی خواهد بود که تا به امروز مشاهده نشده است.

وی افزود: اخطارهای آمریکا و ناتو برای ادامه حضور تاثیری بر ما ندارد. 15 سال پیش ما با امکانات ناچیز نظامی جنگ را آغاز کردیم، اما امروزه تجهیزات نظامی فراوانی با تکنولوژی جدید و هواپیمای بدون سرنشین و موشک داریم.

انس حقانی که چند سال در زندان دولت افغانستان بسر برده است، یک و نیم سال پیش با فشار آمریکایی ها با دو استاد دانشگاه آمریکایی کابل که در اسارت طالبان بودند، مبادله شد و اکنون عضو هیأت مذاکره کننده طالبان در دوحه است.

توافق نامه دوحه بین آمریکا و گروه طالبان در 29 فوریه سال گذشته امضاء شد و اکنون دولت بایدن دستور بازنگری در این توافقنامه را داده و برخی منابع آمریکایی هم گفته اند که احتمال لغو و یا تعدیل توافقنامه صلح با طالبان وجود دارد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1460

به "هشدار طالبان برای جنگ بی سابقه در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار طالبان برای جنگ بی سابقه در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید