کننده چابهار: اسنادی دارم که سهام برخی شرکت هایی که صید ترال می کنند متعلق به چینی هاست

به گزارش مجله مدیریت ناب، تهران (پانا) - کننده چابهار در مجلس گفت اسناد متقنی در اختیار دارد که نشان می دهد سهام برخی شرکت هایی که مبادرت به صید ترال می کنند متعلق به چینی هاست.

کننده چابهار: اسنادی دارم که سهام برخی شرکت هایی که صید ترال می کنند متعلق به چینی هاست

به گزارش فاری، تعیین الدین سعیدی، کننده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی، درباره آخرین شرایط صید ترال در دریای عمان و خلیج فارس گفت: تنها شناوری که در چابهار و دریای عمان در حال فعالیت است، کار تحقیقاتی انجام می دهد و چیزی در صید ترال وجود ندارد این درحالی است که این شناور هم دارای مجوز است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس خاطرنشان کرد: متأسفانه در کارویژه مرز شورایعالی امنیت ملی مصوب شده که یکسری مجوزها به برخی کشتی ها برای صید ترال داده شود و آیین نامه اجرایی نحوه عمل برای صید ترال هم تعریف کرده اند، اما من کماکان معتقدم باید توافق اجرا شده بین آقای خاوازی وزیر وقت جهاد کشاورزی با مجلس شورای اسلامی مبنی بر توقف 2 ساله صید ترال اجرایی شود. هر چند که این توافق سال بعد انتها می پذیرد.

وی اضافه کرد: اسناد متقنی دارم که برخی شرکت هایی که مبادرت به صید ترال می کنند، بخش عمده ای از سهام آنها متعلق به چینی هاست ولی کنندگان مجلس اجازه نمی دهند که خلیج فارس و دریای عمان آماج هجوم شرکت های چینی شود تا آنها به صید ترال بپردازند.

کننده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی شرح داد: طبق آمارها حداقل 10 شناور گروه کشتیرانی کیش و ... وجود دارند که چینی ها 49 درصد سهام آنها را در اختیار دارند؛ قطعا چینی ها برای صید ماهیان عادی به خلیج فارس و دریای عمان نیامده اند، نیت آنها صید ترال است. این در حالی است که آنها فعلا در صید ترال مشغول نیستند.

سعیدی گفت: با توقف صید ترال اقتصاد ماهیگیران در منطقه چابهار تکان اساسی خورده است، ولی انتظار داریم توافقی که مجلس با وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر صدور مجوز صید برای صیادان بومی بوده، هرچه سریع تر اجرایی شود اما متأسفانه هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1857

به "کننده چابهار: اسنادی دارم که سهام برخی شرکت هایی که صید ترال می کنند متعلق به چینی هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کننده چابهار: اسنادی دارم که سهام برخی شرکت هایی که صید ترال می کنند متعلق به چینی هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید