نحوه دورکاری کارمندان در مرکز تعیین شد

به گزارش مجله مدیریت ناب، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار تهران گفت: با توجه به استمرار شرایط نارنجی کرونایی در این استان، کارمندان نهادها و دستگاه های اجرایی خدمات ضروری با 70 درصد و غیرضروری با 50 درصد ظرفیت باید به صورت حضوری بر سرکار حاضر شوند.

نحوه دورکاری کارمندان در مرکز تعیین شد

به گزارش خبرنگاران، غلامرضا عباس پاشا روز دوشنبه در تبادل نظر با ایرنا افزود: دورکاری در ادارات براساس بخشنامه و اپیدمی ویروس کرونا دوباره احصا شده است و دستگاه های دولتی براساس مصوبه ستاد ملی کرونا مکلف هستند بخشی از خدمات خود را به وسیله خدمات الکترونیکی به مردم ارائه دهند.

وی ادامه داد: به علت بحرانی بودن شرایط شیوع کرونا تصمیماتی در شورای اداری استان تهران و ستاد مقابله با کرونا در خصوص دورکاری گرفته شده است و براساس مصوبه سازمان استخدامی کشور دستگاه ها موظفند از ظرفیت دورکاری با اولویت کارمندان زن دارای فرزندان خردسال، زنان باردار و بیماران زمینه ای استفاده نمایند و اگر ظرفیت دیگری وجود داشت این شرایط برای سایر کارمندان در نظر گرفته گردد.

عباس پاشا اعلام کرد: براساس نوع کار بعضی از کارمندان باید در محل کار حضور داشته باشند و بعضی با توجه به زیرساخت های خدمات الکترونیکی در دستگاه ها وظیفه خود را به شیوه دورکاری انجام دهند.

وی با بیان اینکه بهداشت محیط در ادارات رعایت می گردد، افزود: به دستگاه های دولتی تلکیف شده از حضور کارمندان و مراجعه نمایندگان بدون ماسک به ادارات جلوگیری و ساعت حضور برای آنها غیبت ثبت گردد.

عباس پاشا گفت: در خصوص شهرهای قرمز هم ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه های مرتبط با ماموریت های اساسی و مدیریت شهری می توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول در سطح ملی یا استانی نسبت به کاهش حضور تا 50 درصد کارکنان خود اقدام نمایند؛ مشروط بر آنکه خللی در ارائه خدمات ضروری به وجود نیاید و در سایر ادارات ارائه خدمات با حضور حداکثر یک سوم کارکنان انجام خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1666

به "نحوه دورکاری کارمندان در مرکز تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه دورکاری کارمندان در مرکز تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید