نامه کنسولگری چین در تگزاس خطاب به مردم آمریکا

به گزارش مجله مدیریت ناب، درخواست یک جانبه آمریکا برای بستن سرکنسولگری چین در تگزاس، اقدامی در جهت تخریب عمدی مناسبات دو جانبه است.

نامه کنسولگری چین در تگزاس خطاب به مردم آمریکا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رادیو بین المللی چین، پایگاه رسمی سرکنسولگری چین در هیوستون ایالت تگزاس بعد از ظهر روز آدینه نامه سرگشاده سرکنسول را خطاب به اقشار مختلف مردم جنوب آمریکا منتشر کرد که در آن آمده است، درخواست یک جانبه و ناگهانی آمریکا برای بستن سرکنسولگری چین در هیوستون، اقدامی در جهت تخریب عمدی مناسبات دو جانبه و از بین بردن هویت مبتنی بر سود برابر و تأمین منافع مشترک در روابط چین و آمریکا است.

در ادامه این نامه آمده، آمریکا روز 30 تیر (21 ژوئیه)، به طور یک جانبه خواهان بستن سرکنسولگری چین در هیوستون شد که این اقدام به طور جدی با اصول قوانین بین المللی و مقررات پیمان کنسولی چین و آمریکا مغایر است و چین قاطعانه با این کوشش عمدی برای تخریب مناسبات دو جانبه مخالفت است و آن را شدیدا محکوم می نماید.

در این نامه سرگشاده آمده است که چین و آمریکا از کشورهای بزرگ و بزرگ دنیا هستند. تاریخچه 41 ساله روابط دیپلماتیک دو کشور نشان می دهد که همکاری به نفع هر دو کشور است و در سوی دیگر تقابل باعث آسیب دیدن هر دو طرف خواهد شد. ماهیت روابط چین و آمریکا منافع همیشه بر پایه تأمین منافع متقابل و سود برابر بوده و دو طرف باید با پایبندی به عدم تقابل و همین طور احترام به یکدیگر و همکاری بر اساس سود برابر، مشترکاً مناسبات دو جانبه بر اساس هماهنگی، همکاری و ثبات را به پیش ببرند.

سرکنسولگری چین در هیوستون اولین سرکنسولگری چین در آمریکا پس از برقراری روابط دیپلماتیک دو کشور است. طی بیش از 40 سال اخیر، سرکنسولگری در افزایش شناخت متقابل و مبادلات و همکاری محافل مختلف بین دو کشور سهم شایانی داشته و چندین نسل از دیپلمات ها و کارمندان بخش کنسولی به تقویت دوستی بین مردم دو کشور یاری نموده اند و مورد ستایش و تحسین گسترده محافل مختلف جنوب آمریکا قرار گرفته اند.

چای وی، سرکنسول چین در هیوستون در این نامه گفت که در دوران خدمت خود به خوبی با ویژگی های اخلاقی مردم خونگرم، مهربان، زحمتکش و درستکار جنوب آمریکا آشنا شده که این خصوصیات شباهت بسیاری با مردم چین دارد. مبادلات دولت چین با جنوب آمریکا و خدمات ما به چینی های مقیم این کشور متوقف نخواهد شد. سفارت چین در آمریکا برای ادامه همکاری و دوستی بین چین و جنوب آمریکا و امور خدمات کنسولی تدابیر مناسب را در نظر خواهد گرفت. دوستی بین مردم چین و آمریکا قطع نمی گردد و هیچ کس نمی تواند جلوی دورنمای درخشان و زیبای همکاری دوستی دو کشور بایستد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1080

به "نامه کنسولگری چین در تگزاس خطاب به مردم آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه کنسولگری چین در تگزاس خطاب به مردم آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید