نابودی تمام ویروس ها و باکتری ها با روغن چای و دارچین! (تور چین ارزان)

به گزارش مجله مدیریت ناب، دانشمندان دانشگاه میشیگان پیروز به ابداع یک پوشش سخت و شفاف از روغن های طبیعی شده اند که قادر است ویروس ها و باکتری های مختلف را از بین ببرد.

نابودی تمام ویروس ها و باکتری ها با روغن چای و دارچین! (تور چین ارزان)

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران ، اگرچه پوشش هایی وجود دارند که میکروب های مضر را روی سطوحی که مکرراً لمس می شوند از بین می برند، اما اغلب این مواد یا باید به طور مکرر استفاده شوند یا مدت زیادی طول می کشد تا عمل نمایند.

این در حالی است که اکنون ادعا شده است که یک پوشش تازه و بادوام بر هر دوی این کاستی ها فائق آمده است.

ایسنا به نقل از نیو اطلس گزارش داده، در ساخت این ماده که در دانشگاه میشیگان ساخته شده است از پلاستیک پلی اورتان معمولی استفاده شده که با روغن درخت چای و روغن دارچین ترکیب شده است و همانطور که تعیین است، همه این مواد برای انسان بی خطر هستند.

این ماده در حالی که به شکل مایع است، یا با یک برس یا فرچه روی سطوح مالیده می گردد، یا روی مواردی مانند دستگیره درب یا صفحه نمایش لمسی افشانه می گردد و پس از خشک شدن، پوششی سخت و شفاف ایجاد می نماید که ادعا می گردد در کشتن باکتری ها و ویروس ها بسیار موثر است.

بعضی از مولکول های درخت چای و دارچین به مولکول های پلی اورتان متصل می شوند و آنها را به شکل دائم در جای خود در یک ماتریس پلاستیکی نگه می دارند، در حالی که بعضی دیگر آزادانه بین آن ماتریس و سطح پوشش حرکت می نمایند.

گفته می گردد مولکول های آزاد عموماً تمایل دارند با مولکول هایی که پیوند متقابل دارند، باقی بمانند و سرعت تبخیر روغن ها را کاهش می دهند. با این حال، وقتی میکروب ها با پوشش تماس پیدا می نمایند، مولکول های آزاد با نفوذ به غشای محافظ بیرونی، آنها را می کشند و این کار را تنها در عرض دو دقیقه انجام می دهند.

در آزمایش هایی که روی سطوحی مانند صفحه کلید، صفحه نمایش گوشی های هوشمند و تخته های برش مورد استفاده برای برش مرغ و گوشت در آشپزخانه ها انجام شد، این پوشش حداقل به مدت شش ماه مؤثر ماند و 99.9 درصد از عوامل بیماری زا از جمله باکتری ای.کولی، MRSA و کووید-19 را از بین برد.

لازم به ذکر است که این پوشش حتی اگر سطوح را به طور مکرر تمیز و پاک می کردند، اثر ضد میکروبی خود را حفظ کرد.

بعلاوه به عنوان یک مزیت اضافی، هنگامی که اثربخشی روغن ها در اثر آغاز به تبخیر شدن، کاهش می یابد، این پوشش را می توان به سادگی با اضافه کردن روغن های درخت چای و دارچین که به وسیله ماتریس پلی اورتان جذب می شوند، شارژ کرد.

پروفسور آنیش توتجا یکی از نویسندگان این مطالعه در خصوص این تحقیق گفت: پاک نماینده های ضدعفونی نماینده می توانند میکروب ها را تنها ظرف یک یا دو دقیقه از بین ببرند، اما به سرعت از بین می فرایند و سطوح را در برابر عفونت مجدد آسیب پذیر می نمایند. بعلاوه ما سطوح ضدباکتری با ماندگاری طولانی تری بر پایه فلزاتی مانند مس و روی داریم، اما ساعت ها طول می کشد تا آنها باکتری ها را از بین ببرند. این در حالی است که این پوشش هم سریع عمل می نماید و هم ماندگاری بالایی دارد و برترین ها را ارائه می دهد.

شرکت هیگراتک(Hygratek) که از دل دانشگاه میشیگان بیرون آمده، هم اکنون در حال تجاری سازی این فناوری است.

این مطالعه به تازگی در مجله Matter منتشر شده است.

ادامه مطلب

منبع: خبرکانادا
انتشار: 10 شهریور 1401 بروزرسانی: 10 شهریور 1401 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 2079

به "نابودی تمام ویروس ها و باکتری ها با روغن چای و دارچین! (تور چین ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نابودی تمام ویروس ها و باکتری ها با روغن چای و دارچین! (تور چین ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید