معاون علمی رئیس جمهور: افتتاح شتاب دهنده صدر فردا حرکتی جدی برای جلوگیری از خام فروشی

به گزارش مجله مدیریت ناب، معاون علمی رئیس جمهور با بیان اینکه ستاری با بیان اینکه نیاز های ما در حوزه مواد اولیه کاتالیست ها به واسطه فعالیت شرکت های دانش بنیان تامین خواهد شد، گفت: افتتاح شتاب دهنده صدر فردا حرکتی جدی برای جلوگیری از خام فروشی است.

معاون علمی رئیس جمهور: افتتاح شتاب دهنده صدر فردا حرکتی جدی برای جلوگیری از خام فروشی

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مراسم رونمایی از شتاب دهنده صدر فردا با اشاره به اینکه متأسفانه در برخی زنجیره ها از جمله منیزیم مسائل زیادی داریم که بخشی از آن ها نیاز به سرمایه گذاران بزرگی مثل شستا دارد، گفت: نوآوری های لازم برای بخش معدن از دل نوآوری ها خارج می شود.

وی اضافه کرد: ما از مواد شیمیایی گرفته تا مواد اولیه کاتالیست ها نیاز هایی داریم که به واسطه فعالیت شرکت های دانش بنیان این نیاز ها تامین خواهد شد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور شرح داد: علی رغم سطح مناسبی که در مهندسی مواد و دانش این حوزه داریم، اما میزان قابل توجهی از مواد اولیه کارخانه ها به خصوص در آلیاژ های فلزی از طریق واردات تامین می شود. برای مثال تولید کاتالسیت را در نظر بگیرید که علی رغم وجود خطوط تولید خیلی پیشرفته در مواد اولیه هنوز وابستگی هایی داریم.

وی گفت: در آلیاژ های خاصی مثل تیتانیوم، نیکل و آلیاژ های فولادی هنوز وابستگی های شدیدی است. در چند روز گذشته تحریم های جدیدی شامل 22 آلیاژ فلزی اعمال شد. این موضوع باعث می شود توان دانشی موجود در کشور به کار گرفته شود و زمینه تولید انبوه این آلیاژ ها را فراهم کنیم. این اتفاق نیازمند حضور بخش های بزرگ و سرمایه گذاری های سنگین در این حوزه است تا ایده های جوانان به کار گرفته شود.

ستاری افتتاح شتاب دهنده صدر فردا را حرکتی جدی برای جلوگیری از خام فروشی دانست و اضافه کرد: خاک های نادر را در نظر بگیرید که در برخی موارد به صورت گرمی فروخته می شود، به کارگیری دانش فوق العاده ای که در کشور وجود دارد و فعالیت در این حوزه می تواند نتایج مناسبی را به همراه داشته باشد.

محمد رضوانی فرمدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی نیز در این مراسم با اشاره به تاثیر فعالیت های نوآورانه بر افزایش میزان سود خالص اظهار کرد: برای سرمایه گذاری های جدید باید به دنبال بنگاه سازی باشیم و نه بنگاه داری.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، شرح داد: در تفاهمنامه ای که با معاونت علمی به امضا رسیده 4 موضوع استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان، ایجاد شتابدهنده های تخصصی، ایجاد صندوق های ویژه و حمایت از شرکت های دانش بنیان مورد توجه قرار گرفت.

صدر فردا یکی از شرکت های فرعی هلدینگ صدر تأمین و در قالب شتاب دهنده تخصصی، با مأموریت توسعه کسب و کار های نوین در حوزه معدن، صنایع معدنی و مواد پیشرفته شکل گرفته است. در راستای با سیاست های اقتصاد مقاومتی اقدامات هدفمندی برای رسوخ فناوری و توسعه آن در کسب و کار های فعلی هلدینگ و ایجاد کسب و کار های دانش بنیان در طول زنجیره ارزش/تأمین هلدینگ و شرکت های فرعی و وابسته آن برنامه ریزی شده است. شتاب دهنده صدر فردا با همکاری مستقیم ستاد توسعه فناوری های فتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت های خود را در اکوسیستم نوآوری کشور انجام می دهد و در این جهت ضمن بهره گیری از شبکه های تخصصی موجود در کشور، سعی در به کارگیری قابلیت ها و ظرفیت های کارشناسان، متخصصین و پژوهشگران برای حل مسائل بنگاه های فعال در بخش معدن و صنایع معدنی دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1118

به "معاون علمی رئیس جمهور: افتتاح شتاب دهنده صدر فردا حرکتی جدی برای جلوگیری از خام فروشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون علمی رئیس جمهور: افتتاح شتاب دهنده صدر فردا حرکتی جدی برای جلوگیری از خام فروشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید