ماجراجویی های هیجان انگیز در سواحل یوگیاکارتا

به گزارش مجله مدیریت ناب، سواحل یوگیاکارتا در اندونزی | Yogyakarta Beaches In Indonesia

آیا می دانستید شهر یوگیاکارتا در کشور اندونزی علاوه بر این که دارا فرهنگ و تاریخ غنی است، دارای سواحل جذابی است که می توانید در آن ها حسابی به ماجراجویی بپردازید و اوج هیجان را تجربه کنید؟ سواحل یوگیاکارتا در اندونزی می تواند نقطه آغاز فعالیت های پرهیجان و نشاط آور شما باشد، در این مکان می توانید روی شن ها موج سواری کنید، صخره نوردی کنید و یا اگر این فعالین ها برای شما سخت است به سادگی روی پل معلق پیاده روی کنید. در ادامه با خبرنگاران همراه شوید که بعضی از بهترین سواحل آن را به شما معرفی کنیم.

ماجراجویی های هیجان انگیز در سواحل یوگیاکارتا

ساحل سیونگ | SIUNG BEACH

محبوبیت سیونگ از سواحل یوگیاکارتا تنها به خاطر ماسه های نرم و درخشانش نیست بلکه منظره فوق العاده خیره نماینده آن نیز گردشگران را به تماشای خود دعوت می نماید. بیش از 100 نقطه برای صخره نوردی در این منطقه وجود دارد که اگر علاقه مند به این ورزش باشید می توانید از آن ها بالا بروید و از چشم انداز فوق العاده و پانارومای بالای صخره ها لذت ببرید. در واقع می توان گفت صخره نوردی در ساحل سیونگ می تواند یک تجربه فوق العاده برای حرفه ای ها باشد، کسانی که دوست دارند بعد از یک روز ورزش سخت از طبیعت اطرافشان لذت ببرند.

چگونه به آن جا برویم؟

ساحل سیونگ در دهکده Purwodadi از ناحیه Tepus قرار گرفته است. برای رسیدن به آن باید حدود 2 ساعت از سواحل یوگیاکارتا با ماشین بروید (80 کیلومتر). پیشنهاد می کنیم که برای این کار یک تاکسی کرایه کنید چرا که وسیله نقلیه مناسبی برای رسیدن به آن وجود ندارد.

ساحل پوک تانگال | POK TUNGGAL BEACH

افراد کمی هستند که از راز نهفته در میان صخره های متراکم ساحل پوک تانگال یکی از سواحل یوگیاکارتا در اندونزی آگاه هستند. ساحل توسط دو تپه عظیم احاطه شده و به عنوان یک منطقه گردشگری توسعه یافته است. اگر کمی خود را به زحمت بیاندازید و به صعود از یکی از این تپه ها و یا هردوی آن ها مشغول شوید می توانید در تول راستا حسابی از منظره اطرافتان لذت ببرید و خود را در آرامش طبیعت غرق کنید. اما یکی از ویژگی های منحصر به فرد این ساحل درخت سر سختی است که یک تنه در میان ماسه های سفید ایستادگی می نماید. این ساحل ماسه ای در سال 2012 برای عموم مردم افتتاح گشت.

چگونه به آن جا برویم؟

ساحل پوک تانگال در دهکده Tepus واقع شده است که مرکز ناحیه ای با همین نام است. اگر می خواهید از سواحل یوگیاکارتا در اندونزی به آن سمت بروید 70 کیلومتر راه در پیش دارید و مانند سیونگ احتیاج است که تاکسی بگیرید اما اگر در شهر Indrayanti اقامت می کنید تنها 15 دقیقه رانندگی شما را بخ پوک تانگال می رساند.

ساحل کراکال | KRAKAL BEACH

ساحل کراکل یکی از مکان های مورد علاقه مردم محلی در میان سواحل یوگیاکارتا در اندونزی است. علاوه بر اینکه اینجا منطقه ماهیگی است، ساحلی مناسب برای به چالش کشیدن مهارت های صخره نوردی برای متخصصان این ورزش است. در واقع می توان گفت آن ها باید تمام آن چه را که آموزش دیده اند برای صعود از این صخره ها به کار ببرند. دقت داشته باشید که صعود از این شکاف صخره ای یک چالش است و باید فقط توسط متخصصان امتحان گردد مبتدیان به هیچ وجه نباید به فکر آزمایش کردن آن بیفتند. متأسفانه، هیچ مرکزی وجود ندارد که تجهیزات موج سواری را کرایه دهد بنا بر این اگر می خواهید در این منطقه راز آلود موج سواری کنید به همراه داشتن تخت موج سواری را از قلم نیاندازید.

چگونه به آن جا برویم؟

ساحل کراکل در دهکده Ngestiharjo در ناحیه Tanjungsari واقع شده است و متاسفانه هیچ راستا برای رسیدن به آن با استفاده از وسایل نقلیه عمومی وجود ندارد. نزدیک ترین شهر به آن Wonosari است که کیلومتر با آن فاصله دارد. اگر بخواهید از سواحل یوگیوکارتا در اندونزی به آن جا بروید 50 کیلومتر راه در پیش خواهید داشت.

ساحل سیندن | SINDEN BEACH

اخیرا توجه بسیاری از گردشگرن و مردم منطقه به ساحل سیندن جلب شده است چرا که پل معلقی در آن احداث شده که ساحل را به جزیره کوچک کالونگ (جزیره خفاش ها) متصل می نماید. در واقع این جا مکامی است که با راه رفتن در پلی پر از تکان در ارتفاع بالا (البته با ایمنی کافی) در حالی که موج های شدید زیر پایتان به صخره برخورد می نمایند می توانید شجاعت خود را بسنجید! فکر می کنید شهامت امتحان کردن آن را داشته باشید؟

چگونه به آن جا برسیم؟

ساحل سیندن و جزایر کالونگ در دهکده Jepitu از نواحی Girisubo قرار دارند. برای رفتن به آن می توانید از وسایل نقلیه عمومی استفاد کنید اما همیشه راه آسان تر آن است که ماشین کرایه کنید. فاصله آ از یوگیاکارتا 80 کیلومتر است و حدود دو ساعت راه در پیش خواهید داشت.

Gumuk Pasir Parangkusumo

اگر به دنبال ماجراجوییی بسیار متفاوت هستید در انتخاب این محل تردید نکنید. این منطقه تپه ای ماسه ای است که محبوبیت اصلی آن به خاطر امکان شن اسکی (موج سواری بر روی شن) است. در نظر داشته باشید مکان کم در جهان وجود دارند که چنین امکانی را در اختیارتان می گذارند و این جا یکی از بهترین های آن ها است در واقع مکانی است که در آن می توانید با چالش های متفاوت و خاص روبرو شوید. تپه های ماسه ای در نواحی مختلف ویتنام، اندونزی و فیلیپین وجود دارند اما Gumuk Pasir Parangkusumo تنها جایی است که از آن رسما برای تفریح استفاده می نمایند بنا بر این اوقات خوشی را برای شما آرزومندیم!

چگونه به آن جا برسیم؟

Gumuk Pasir Parangkusumo در Jalan Pantai Parangkusumo قرار گرفته است که جزیی از ناحیه کریتک است. اگر از سواحل یوگیاکارتا در اندونزی به این سمت حرکت کنید با استفاده از ماشین سواری بین 1 تا 1:30 ساعت راه در پیش خواهید داشت.

منبع: indonesia.travel

منبع: الی گشت
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 351

به "ماجراجویی های هیجان انگیز در سواحل یوگیاکارتا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجراجویی های هیجان انگیز در سواحل یوگیاکارتا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید