قلعه نویی باید در تلویزیون عذرخواهی میکرد، به او 2 هفته فرصت دادیم

به گزارش مجله مدیریت ناب، به گزارش خبرنگاران، امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال گل گهر در تازه ترین مصاحبه خود از کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال بابت محرومیتش در پی شکایت داوران لیگ برتر گلایه کرد و گفت که حتی باوجود دلجویی از داوران، محروم شده است. او در این مصاحبه از حسن زاده و جاودانی رئیس و عضو کمیته انضباطی اسم آورد.

قلعه نویی باید در تلویزیون عذرخواهی میکرد، به او 2 هفته فرصت دادیم

خبرنگاران برای آنالیز ادعای سرمربی گل گهر با رضا جاودانی تماس گرفت. این عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اظهار داشت قلعه نویی باید در یک برنامه تلویزیونی از داوران عذرخواهی می نموده و دلجویی او و تماس تلفنی اش با داوران چاره کار نبوده است. وی همچنین تاکید نمود اگر سوء نیت قلعه نویی اثبات می شد، جریمه و محرومیت سنگین تری در انتظارش بود.

مشروح گفتگوی جاودانی با خبرنگاران در ادامه می آید:

به قلعه نویی دو، سه هفته برای عذرخواهی فرصت دادیم

در جلسه ای که با امیر قلعه نویی داشتیم، به او دو تا سه هفته فرصت دادیم تا در همان برنامه تلویزیونی - که علیه داوران صحبت نموده بود- از داوران عذرخواهی کند. او می گفت اگر بخواهم در تلویزیون از داوران عذرخواهی کنم برای آن بخش بد می گردد و از این حرف ها. قطعاً اگر قلعه نویی عذرخواهی می کرد، به او تخفیف می دادیم.

کونته با یک جمله 800 میلیون جریمه و سه جلسه محروم شد

شما نگاه کنید کونته سرمربی تیم اینترمیلان ایتالیا یک جمله به داور گفت همه جا می بینمت و بابت این جمله نزدیک به 800 میلیون تومان جریمه و سه جلسه محروم شد. بین صحبت با داور و مقامات رسمی با مقامات عادی تفاوت وجود دارد.

رضا جاودانی

رحمتی هم محروم و جریمه شد

در آن جلسه، آقای سهرابی از دپارتمان داوری هم حضور داشت. آقای قلعه نویی استدلال خودش را داشت ولی دلیل نمی گردد آن استدلال را همه جا مطرح نمود. سیدمهدی رحمتی سرمربی شهر خودرو هم صحبت هایی بیان کرد که هم محروم شد هم جریمه نقدی.

قلعه نویی هم فیلمی به ما نداد

اینکه آقای قلعه نویی اعلام نموده کمیته انضباطی و داوران فیلمی ارائه ننموده اند باید بگویم خود ایشان هم فیلمی به ما نداده است. ضمن اینکه شاکی کمیته داوران بود و نیازی به فیلم نداشت. آنها شکایت کردند که قلعه نویی به ما تهمت زده است.

دلجویی با عذرخواهی فرق دارد

قلعه نویی را به جلسه کمیته انضباطی دعوت کردیم و خواستیم در همان برنامه عذرخواهی کند. آیا شما برنامه ای دیدید که قلعه نویی عذرخواهی نموده باشد؟ اینکه ایشان عنوان نموده از داوران دلجویی کردم با عذرخواهی در تلویزیون تفاوت دارد. باید تعادل برقرار باشد.

اگر سوء نیت احراز می شد جریمه سنگین تری صورت می گرفت

من اگر حرفی می زنم باید شهامت عذرخواهی اش را هم داشته باشم. اگر سوء نیتی از قلعه نویی می دیدیم قطعاً جریمه و محرومیت بیشتر می شد. تخلف قلعه نویی احراز شد اما سوء نیت او احراز نشد. درباره ادعای قلعه نویی مبنی بر اشتباه داوران هم باید بگویم اگر به وی ظلمی اجرا شده است، رسیدگی به آن در حیطه صلاحیت ما نیست.

داوران بالای هزار بار با ما تماس گرفتند

در این شکایت، داوران هم خیلی خیلی جدی پیگیر بودند. باور کنید بالای هزار بار با اعضای کمیته انضباطی تماس گرفتند. نمی خواهم بگویم داوران اشتباه نمی نمایند. همه ما اشتباه می کنیم ولی مهم این است آدم اگر اشتباهی می نماید آن را بپذیرد.

امیر قلعه نویی در حال اعتراض به داور

واکنش به مطالبه طرفداران پرسپولیس از دعوای بازیکنان استقلال

یک بحثی در فضای مجازی علیه کمیته انضباطی از طرف طرفداران پرسپولیس شکل گرفته است و مدام سئوال می نمایند چرا به دعوای بازیکنان استقلال در فرودگاه رسیدگی نشد. باید بگویم رسیدگی به این بحث در صلاحیت کمیته انضباطی نیست و چیزی هم به ما ارجاع نشد. در قانون آمده است که هر اتفاقی خارج از استادیوم رخ بدهد، در حیطه وظایف کمیته اخلاق است.

پرونده ای کامل باشد بیش از یک هفته در کمیته انضباطی نمی ماند

در بحث دعوای بازیکنان استقلال باید کمیته اخلاق باید نظر بدهد. این هجمه ایجاد شده ارتباطی به کمیته انضباطی ندارد. هر پرونده ای که به کمیته انضباطی ارجاع گردد، در صورتی که گزارشات و مستندات کامل و آماده باشد، نمی گذاریم بیش از یک هفته در کمیته بماند. تمام پرونده های ما به روز است و سرعت مسابقات این را ایجاب می نماید.

پرونده رضا شکاری به کمیته انضباطی نیامده است

پرونده رضا شکاری و باشگاه تراکتور به کمیته انضباطی نیامده و فکر می کنم کمیته معین شرایط به آن رسیدگی می نماید. تنها چیزی که آمد، پرونده رشید مظاهری و تراکتور بود. کمیته انضباطی صلاحیت رسیدگی به این موضوع که فسخ قرارداد قانونی هست یا نه را ندارد. اگر تخلفی صورت بگیرد و ارجاع بگردد، می توانیم رسیدگی کنیم. کمیته معین شرایط درباره اصل قرارداد نظر می دهد. برخی از قراردادها سفید امضا می گردد و طرف می گوید هر چه خواستی بنویس. گاهی اوقات هم بندی وجود دارد که برای سال دوم و سوم باید توافق صورت بگیرد. درست است قرارداد دو یا سه ساله است ولی باید هر سال از طرف بازیکن یا مربی تایید گردد. برای پرونده رشید مظاهری امضای سال دوم و سوم اضافه شده بود.

واکنش به ادعای وکیل رشید مظاهری و برطرف محرومیت تراکتور

در اینکه وکیل رشید مظاهری عنوان نموده پولی به وی پرداخت نشده و محرومیت باشگاه تراکتور نباید برطرف می شد، کمیته معین شرایط اجرا نماینده حکم است. ماده 89 آیین نامه انضباطی می گوید هرکسی از اجرای احکام قطعی استنکاف کند، بار اول فلان قدر جریمه و محروم می گردد و برای دفعات بعد در صورت تکرار، به صورت اتوماتیک جرایم سنگین تری در نظر می گیرند بدون نیاز به حکم محرومیت. این مسئله درباره باشگاه ها و طرف های حقوقی شدیدتر هم هست.

پرونده علیرضا منصوریان در کمیته استیناف است

هنوز پرونده ای از رشید مظاهری و تراکتور به کمیته انضباطی ارجاع نشده است. باید کسی که ذی نفع است به کمیته معین شرایط اعلام کند و شکایتش را در کمیته انضباطی مطرح کند. تراکتور در پرونده علیرضا منصوریان هم این شرایط را داشت. کمیته معین شرایط رای به سود منصوریان داد اما این پرونده در حال حاضر در کمیته استیناف است. تا قطعی نگردد، ماده 89 اعمال نمی گردد. معمولاً فیفا هم یک دوره زمانی را برای باشگاه ها در نظر می گیرند تا تراز اقتصادی خود را اعلام نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1469

به "قلعه نویی باید در تلویزیون عذرخواهی میکرد، به او 2 هفته فرصت دادیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی باید در تلویزیون عذرخواهی میکرد، به او 2 هفته فرصت دادیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید