غریب آبادی: جامعه بین المللی جلوی اقدامات یکجانبه آمریکا را بگیرد

به گزارش مجله مدیریت ناب، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان های بین المللی در وین بر مقابله جامعه بین المللی با اقدامات یکجانبه آمریکا تأکید کرد.

غریب آبادی: جامعه بین المللی جلوی اقدامات یکجانبه آمریکا را بگیرد

به گزارش گروه سیاست خارجی مجله مدیریت ناب، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان های بین المللی در وین، در سخنانی در مراسم بزرگداشت روز بین المللی چندجانبه گرایی و دیپلماسی برای صلح که از سوی جنبش عدم تعهد در وین برگزار گردید، ضمن حمایت از این ابتکار عدم تعهد، گفت: چندجانبه گرایی، اساس روابط بین الملل است و پیدایش سازمان های بین المللی نیز بر این اصل راسخ می باشد.

وی با اشاره به این که چندجانبه گرایی مبتنی بر احترام به حاکمیت قانون تضمین کننده منافع کشورها و جامعه بین المللی است، گفت: متاسفانه امروزه این اصول از یکجانبه گرایی که توسط یک کشور، یعنی آمریکا دنبال می گردد، رنج می برند.

غریب آبادی توضیح داد: اقدامات قهری یکجانبه مانند تحریم، تهدید به استفاده از زور، مداخله نظامی و حتی اقدامی نظیر خروج از معاهدات و ترتیبات بین المللی، از سوی آمریکا در سطح بالایی اعمال می گردد. این اقدامات از سوی کشوری که خود را در صندلی پلیس بین الملل می بیند، قطعا مغایر حقوق بین الملل و منشور ملل متحد بوده و جامعه بین المللی باید با آن مخالفت نموده و به چندجانبه گرایی و حاکمیت قانون پایبند باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 تیر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 185

به "غریب آبادی: جامعه بین المللی جلوی اقدامات یکجانبه آمریکا را بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غریب آبادی: جامعه بین المللی جلوی اقدامات یکجانبه آمریکا را بگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید