ضرورت مراقبت های بهداشتی از زائران اربعین

معاون بهداشت وزارت بهداشت، بر ضرورت مراقبت های بهداشتی همزمان از زائران اربعین حسینی که خارج و وارد کشور می شوند، تاکید نمود.

ضرورت مراقبت های بهداشتی از زائران اربعین

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا رئیسی، در نشست هیئت رئیسه دانشکده علوم پزشکی آبادان، گفت: در این منطقه عمدتاً میزبان زائرین عبوری خارجی هستیم که با گذر از ایران می خواهد به عراق بروند؛ لذا وظیفه داریم بهترین و دقیق ترین خدمات را به این عزیزان ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه به شیعیان هر نقطه جهان که می خواهند از راستا ایران عبور نمایند و به خیل عاشقان اباعبدالله در اربعین بپیوندند خدمات ارائه می دهیم، توضیح داد: این وظیفه خطیری است که باید در کمال احترام، آرامش و دقت در خدمت این عزیزان باشیم بنابراین داشتن آمادگی کامل برای راهپیمایی اربعین بسیار مهم است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت توضیح داد: همکاران ما در این منطقه، سال گذشته افتخارات زیادی کسب کردند و کمترین مشکل از نظر بیماری ها در این مرز وجود داشت. خدمت رسانی به موقع و با دقت حتما احتیاج به امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی دارد، اما اضافه بودن هرکدام از این ها باعث مشکل می گردد. از این امکانات باید به اندازه و به جا استفاده گردد تا بتوانیم بهترین بهره وری را از آن داشته باشیم.

رئیسی گفت: یکی از وظایف اصلی ما در مراسم اربعین حسینی در حوزه بهداشت مراقبت از زائرانی است که هم خارج و هم وارد کشور می شوند. خوشبختانه با مراقبت سندرومی که در اختیار دارید خیلی سریع می توانید وارد عمل شوید. همچنین وجود اورژانس، بیمارستان های صحرایی و بقیه ارگان ها که حضور دارند به شما یاری می نماید.

وی بیان داشت: در رابطه با موکب ها قطعا هماهنگی های لازم صورت گرفته است، چون موکب ها شناسایی شده و کد دارند. هر کسی در خدمت رسانی به زائرین حضور دارد از لحاظ معنوی فوق العاده با ارزش است بنابراین نباید با برخوردمان به عنوان رعایت بهداشت آن ها را دلسرد کنیم. البته باید هشدار های بهداشتی را داد و استاندارد ها را رعایت کرد البته برای ارائه خدمات بهتر، سه گروه باید آموزش دیده باشند اول کارگزاران بهداشتی، دوم زائران و سوم موکب ها که می خواهند خدمت رسانی نمایند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: آمادگی ما باید زمان بازگشت زائران، بیشتر باشد بنابراین باید تیم های خدمت را تقویت کنیم و زنجیره ارائه خدمت را از قبل به دقت تعریف کنیم و حدود 20 تا 25 درصد تخت های بیمارستانی را برای مسائل احتمالی، آماده در اختیار داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: بروزرسانی: 16 آبان 1398 شناسه مطلب: 424

به "ضرورت مراقبت های بهداشتی از زائران اربعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت مراقبت های بهداشتی از زائران اربعین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید