شروط دوحه برای مذاکره با کشورهای محاصره کننده قطر

به گزارش مجله مدیریت ناب، سفیر قطر در ترکیه تأکید کرد، هر طرح صلحی با کشورهای محاصره کننده دوحه، باید به لغو محاصره قطر منجر گردد و بر اساس احترام به حاکمیت این کشور باشد و مانع از مداخله در امور داخلی گردد.

شروط دوحه برای مذاکره با کشورهای محاصره کننده قطر

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله مدیریت ناب، سالم مبارک آل شافی سفیر قطر در ترکیه تأکید کرد که منطقه خاورمیانه در حال حاضر، بیش از هر زمان دیگری، نیازمند انسجام و همکاری است.

آل شافی در گفت وگو با خبرگزاری آناتولی گفت که کشورهای محاصره نماینده قطر، با اقدامات سازمان یافته در کوشش بودند که این کشور را به حاشیه برانند، آن را منزوی و متهم به حمایت از تروریسم نمایند.

وی در عین حال گفت که قطر از هر گونه طرح صلح واقعی برای لغو این محاصره، استقبال می نماید.

سفیر قطر همچنین تأکید کرد که هر طرح صلحی باید به لغو محاصره قطر منجر گردد، به حاکمیت این کشور احترام بگذارد، مانع از مداخله در امور داخلی گردد و بر اساس حقوق بین الملل و مساوات بین کشورها باشد.

آل شافی با تأکید بر اینکه ما همواره آماده گفت وگو و مذاکره بدون شرط هستیم، توضیح داد: در هر طرحی باید این مسئله مد نظر قرار گیرد که کشور قطر نمی تواند بپذیرد که حاکمیتش نقض گردد و هیچ گونه قیمومیت یا دیکته ای را از هیچ طرفی قبول نمی نماید.

وی درباره احتمال خروج قطر از شورای همکاری کشورهای حاشیه خلیج فارس گفت: محاصره ظالمانه به اهداف خود دست نیافت، ولی اعتبار شورای همکاری خلیج [فارس] را زیر سؤال برد، ولی با این وجود ما همچنان پایبند این شورا هستیم که معنای خود را از دست داده است.

در ژوئیه سال 2017، عربستان سعودی، امارات عربی متحده، بحرین و مصر روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع و تمامی گذرگاههای هوایی، دریایی و زمینی خود با این کشور را مسدود کردند.

کویت بارها کوشش نموده که بین این کشورها و قطر میانجیگری کند، ولی تا کنون پیروز نشده است این کشورها را به شرایط سابق بازگرداند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 931

به "شروط دوحه برای مذاکره با کشورهای محاصره کننده قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروط دوحه برای مذاکره با کشورهای محاصره کننده قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید