روایت روزنامه ترکیه ای از تفاوت ادبیات اروپایی ها درباره آمریکا و ایران در مورد برجام

به گزارش مجله مدیریت ناب، روزنامه دیلی صاباح ترکیه ضمناً یادداشتی، تفاوت ادبیات اروپایی ها در زمان خروج آمریکا از برجام و پس از کاهش تعهدات هسته ای ایران را مورد توجه قرار داده است.

روایت روزنامه ترکیه ای از تفاوت ادبیات اروپایی ها درباره آمریکا و ایران در مورد برجام

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا زمستان 99 همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه ترکیه ای دیلی صاباح ضمناً یادداشتی به آنالیز تفاوت ادبیات اروپایی ها پس از خروج آمریکا از برجام از یکسو و توقف تعهدات ایران ذیل برجام از سوی دیگر پرداخت.

در یادداشت مزبور آمده است: ترامپ در سال 2018 تنها به خاطر اینکه این توافق (برجام) را دوست نداشت یا شاید بخاطر اینکه اسمش بر روی این توافق نبود و یا شاید بخاطر اینکه پنیر روی همبرگرش به اندازه کافی خوب نبود اظهار داشت که از برجام خارج می گردد.

نگارنده یادداشت می افزاید: فارغ از اینکه علت پشت تصمیم خروج آمریکا از برجام چه بود، اروپایی ها در برابر آن کاری جز حرف زدن انجام ندادند. در کوشش های اروپایی ها برای بازگرداندن آمریکا به توافق از عباراتی چون ترغیب و قانع کردن استفاده می شد.

دیلی صاباح افزوده، با این حال، وقتی ایران اجرای تعهدات خود ذیل برجام را متوقف کرد اروپایی ها از کلمات متفاوتی استفاده کردند، کلماتی همچون هشدار. هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان گفت: ما نمی توانیم بیش از این نقض های توافق هسته ای توسط ایران را بی پاسخ بگذاریم.

نویسنده در برابر جمله فوق آورده است: تردید دارم که او در زمان خروج ترامپ از توافق در سال 2018 احساسی مشابه داشت.

دیلی صاباح در ادامه نوشته است: اروپایی ها اساسا به ایرانی ها می گویند که آنگاه که ترامپ از توافق خارج شد، قادر نبودند برای ایران تسهیل کارآمدی از تحریم ها فراهم نمایند اما حالا که ایران خارج شده (اجرای تعهداتش را متوقف نموده) مطمئنا می توانند بر ایران فشار وارد نمایند.

دیلی صاباح به تهدیدات تعرفه ای دولت ترامپ علیه اروپا در صورت عدم فعال سازی مکانیزم حل اختلاف نیز اشاره نموده و تهدید آمریکا را خلاف منشور سازمان ملل متحد دانسته است.

این روزنامه ترکیه ای به نقل از یک مقام اروپایی نوشته است: ما نمی خواستیم ضعیف به نظر برسیم، بنابراین توافق کردیم که وجود تهدید [از جانب آمریکا] را مخفی نگاه داریم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 645

به "روایت روزنامه ترکیه ای از تفاوت ادبیات اروپایی ها درباره آمریکا و ایران در مورد برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت روزنامه ترکیه ای از تفاوت ادبیات اروپایی ها درباره آمریکا و ایران در مورد برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید