راننده را به کشتن می دهند، این خودروهای مشهور، عکس

به گزارش مجله مدیریت ناب، گجت نیوز نوشت: موسسه IIHS غیرایمن ترین خودروها در بازار آمریکا را تعیین کرد. در این فهرست نام هایی آشنا نظیر کامارو، موستانگ و اکسنت به چشم می خورند.

راننده را به کشتن می دهند، این خودروهای مشهور، عکس

در ایران با عدم ورود نوترین خودروها به بازار و فراوری محصولات چند ده سال قبل خودروسازان غربی، به نظر نمی رسد ایمنی موضوعیت داشته باشد. با وجود این، واضح است که در منطقه ها دیگری از جمله اروپا و آمریکای شمالی خودروها قبل از ورود به بازار باید تست هایی همه جانبه را برای ارزیابی سطح ایمنی خود پشت سر بگذارند. به طور خاص، در ایالات متحده موسسه IIHS این وظیفه را بر عهده دارد و به تازگی هم فهرستی از غیرایمن ترین خودروها از مدل 2020 به بعد را تهیه نموده است؛ فهرستی که خودروهایی در کلاس هایی کاملاً متفاوت، از ساب کامپکت تا عضلانی را در بر می گیرد.

غیرایمن ترین خودروها در بازار آمریکا

بنا به اعلام IIHS، خودروهای عضلانی معروف فورد موستانگ، شورلت کامارو و دوج چارجر و چلنجر تعدادی از ناایمن ترین خودروهای موجود در بازار آمریکا بر شمرده می شوند. ارزیابی های اجرا شده نشان می دهد که احتمال صدمه حیاتی به سرنشینان در این خودروها بسیار بالا است و این می تواند به عوامل متعددی مرتبط باشد، ولی بی شک یکی از آن ها این است که هر راننده ای توانایی کنترل خروجی و سرعت بالای پیشرانه های این خودروها را ندارد.

همان طور که IIHS خاطرنشان نموده، در تبلیغات رسمی این خودروهای عضلانی روی رانندگی پرخطر تمرکز می گردد. البته همین تجربه رانندگی پرهیجان بخشی از ماهیت این محصولات است که خودروسازان با استفاده از همان پیروز به فروششان می شوند. بعلاوه با استناد به آمار و ارقام این موسسه آمریکایی، احتمال اینکه در تصادفات با خودروهای دوج هم راننده دوج و هم راننده خودرو دیگر کشته بشوند، بیشتر از بقیه است.

البته عضلانی هایی مثل دوج چارجر غیرایمن ترین خودروها در بازار آمریکا نیستند. در واقع، مینی کارهایی نظیر شورلت اسپارک، میتسوبیشی میراژ و هیوندای اکسنت بیشترین فوتی راننده را به نام خود ثبت نموده اند. پیکاپ های سایز بزرگ مثل رم 3500 هم جزو خودروهایی دسته بندی می شوند که بیشترین تلفات برای راننده خودروهای مقابل خود در تصاف را داشته اند. حجم، سرعت و وزن بالا به علاوه مانورهای تبلیغاتی نادرست برخی از عوامل موثر در این موضوع هستند.

چاک فارمر، معاون بخش تحقیق و خدمات آماری IIHS می گوید به صورت کلی خودروهای نو ایمن تر از گذشته شده اند، ولی کماکان تفاوت چشمگیری بین سطح ایمنی انواع مختلف خودروها دیده می گردد. او بعلاوه به این نکته اشاره نمود که در دوره پاندمی کووید-19 افزایشی چشمگیر در تصادفات مرگبار مرتبط به سرعت صورت گرفت؛ این قرارگیری خودروهای عضلانی بین برخی از ناایمن ترین خودروها در بازار آمریکا را توجیه می نماید.

جهت مشاهده فهرست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه فهرست قیمت روز خودرو در خبرنگاران مراجعه کنید.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 تیر 1402 بروزرسانی: 25 تیر 1402 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 2219

به "راننده را به کشتن می دهند، این خودروهای مشهور، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راننده را به کشتن می دهند، این خودروهای مشهور، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید