رئیس جمهور: مسئولان دستگاه های اجرایی نسبت به گزارش وقوع فساد حساس باشند

به گزارش مجله مدیریت ناب، رئیس جمهور گفت: مسئولان دستگاه های اجرایی نسبت به گزارش وقوع فساد از سوی هر دستگاه حساس باشند و آن را به دقت آنالیز نمایند تا ضمن برخورد با عوامل فاسد، بسترهای ایجاد نماینده آن را از بین ببرند.

رئیس جمهور: مسئولان دستگاه های اجرایی نسبت به گزارش وقوع فساد حساس باشند

به گزارش خبرنگاران- ابراهیم رئیسی امروز در جلسه هیات دولت، یکی از ویژگی های اصلی دولت مردمی را فسادستیزی عنوان و گفت: فساد ستیزی در حوزه دولت و دستگاه های اجرایی به معنای اصلاح بسترهای فسادزا بوده و این از برخورد با فساد نیز مهم تر است، زیرا با از بین رفتن بسترها حتی اگر کسی انگیزه و نیت فساد هم داشته باشد، نمی تواند آن را عملی کند.

رئیس جمهور نقش سامانه های نظارتی در برطرف بسترهای فسادخیز را مهم توصیف و توضیح داد: مسئولان دستگاه های اجرایی نسبت به گزارش وقوع فساد از سوی هر دستگاه و بخشی حساس باشند و آن را به دقت آنالیز نمایند تا ضمن برخورد با عوامل فاسد، بسترهای ایجاد نماینده آن نیز از بین برود.

رئیسی در ادامه با اشاره به پویش مردمی کاشت یک میلیارد درخت، اجرای این طرح را در توسعه فضای سبز در کشور و ارتقای کیفیت هوا مفید و اثرگذار دانست و اضافه نمود: با مشارکت متعهدانه دستگاه های مختلف در سراسر کشور بویژه همکاری وزارت جهادکشاورزی، شهرداری ها و مردم می توان این طرح را به طور کامل و با موفقیت اجرا کرد.

رئیس جمهور در ادامه سخنانش با قدردانی از خدمات خیرین کشور در بخش های مختلف از جمله در زمینه ساخت مدرسه و مراکز آموزشی، بر انجام تعهدات دولت در تجهیز مراکزی که خیرین احداث می نمایند، تاکید نمود.

کوشش برای تسهیل معیشت و ارتقای سطح رفاه و آسایش مردم از دیگر تاکیدات رئیس جمهور به اعضای هیات دولت و مدیران دستگاه های اجرایی در جلسه امروز هیات دولت بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 دی 1401 بروزرسانی: 30 دی 1401 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 2146

به "رئیس جمهور: مسئولان دستگاه های اجرایی نسبت به گزارش وقوع فساد حساس باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور: مسئولان دستگاه های اجرایی نسبت به گزارش وقوع فساد حساس باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید