بازدید معاون فناوری ریاست جمهوری و رئیس شورای شهر از استارتاپ پینکت

به گزارش مجله مدیریت ناب، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران به همراه هیاتی از استارتاپ پینکت به عنوان یکی از مهمترین استارتاپ های حوزه خرید آنلاین از فروشگاه های زنجیره ای و میادین و میوه تره بار بازدید کردند.

بازدید معاون فناوری ریاست جمهوری و رئیس شورای شهر از استارتاپ پینکت

در جریان بازدید از استارتاپ پینکت، احمد آبنیکی، مدیرعامل پینکت توضیحاتی درباره فرایند فعالیت این استارتاپ و رشد سریع آن ارائه کرد. به گفته آبنیکی پینکت در دوران شیوع کرونا با تمایز و ویژگی مهم داشتن افرادی به نام دستیاران خرید یا خریدیار توانست خدمات خوبی برای خرید کالاها از فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار ایفا نماید. خریدیارهای پینکت افرادی هستند که در حقیقت به جای کاربر به خرید می فرایند و با دلسوزی مانند خود فرد، کالاها از جمله میوه را دستچین و انتخاب می نمایند. پینکت در واقع شغل جدید خریدیار را خلق نموده و در حال آموزش نیرو و فرهنگ سازی برای آن است. این افراد که بیشتر آنها را دانشجویان، زنان سرپرست خانوار و جوانان تشکیل می دهند، در دوره آموزشی پیش از آغاز کار خود یاد می گیرند که بهترین کالاها برای کاربران انتخاب نمایند. به گفته آبنیکی با اشتغال زایی جدید پینکت بیشتر از 300 نفر توانسته اند در حال حاضر در شهرهای تهران، کرج و مشهد مشغول به کار شوند.

محسن هاشمی رفسنجانی با تقدیر از خدمات پینکت خواهان گسترش فعالیت های آن در شهر تهران و دیگر شهرهای کشور شد.

احمد آبنیکی،مدیرعامل پینکت همچنین در پاسخ به سوالی درباره شرایط فعالیت این استارتاپ در دوران کرونا گفت: کرونا با وجود آنکه مسائل بسیاری را برای مردم کشور به وجود آورد، باعث شد تا بسیاری از مردم که پیش از این تجربه خرید آنلاین در حوزه FMCG را نداشتند آن را تجربه نمایند و حتی از آن لذت ببرند. این مسئله باعث شده تا به نوعی سبک زندگی مردم عوض گردد و شیوه های سنتی خود را تغییر دهند. در دوران شیوع کرونا پلتفرم پینکت توانست بیشتر دیده گردد و در این ایام روزهای شلوغی را پشت سر گذاشته است.

پینکت استارتاپی است که توسط گروهی از فارغ التحصیلان دانشگاه شریف و برندگان مدال های المپیادهای جهانی کامپیوتر بنیانگذاری شده و خدمات آن در حال رسیدن به شهرهای مختلف کشور است.

به گفته آبنیکی این استارتاپ در ماههای اخیر به خاطر خدمات ویژه خود و ارائه بالاترین کیفیت خرید از فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار رشد خوبی را تجربه نموده و نسبت به بهمن سال 98، 400 درصد در همه ابعاد رشد داشته است.

منبع: مجله شنبه
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1156

به "بازدید معاون فناوری ریاست جمهوری و رئیس شورای شهر از استارتاپ پینکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید معاون فناوری ریاست جمهوری و رئیس شورای شهر از استارتاپ پینکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید