ذخایر آبزیان در دریای عمان احیاء شد

رئیس سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: با اقدامات اجرا شده توسط دولت ذخایر آبزیان در دریای عمان احیا شد.

ذخایر آبزیان در دریای عمان احیاء شد

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

رضا نجفی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در زاهدان گفت: در راستای حفظ و حراست از منابع آبزیان و همچنین پایداری صید و صیادی طرح بازسازی ذخایر آبزیان در دریای عمان و آبهای داخلی اجرا شد.

رئیس جهادکشاورزی استان گفت: دراین راستا 5 میلیون و 500 هزار قطعه بچه ماهی در منابع آب داخلی استان و دریای عمان رها سازی شد که موجب بازسازی ذخایر آبزی وافزایش صید ماهیان شده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون صید ماهیان از 137 هزارتن به 210 هزار تن در دریای عمان و اقیانوس هند افزایش یافته است، اضافه کرد: با تحقق سند توسعه پنج ساله بخش کشاورزی شامل بازاریابی محصولات کشاورزی، مقابله با آفات و بیماریهای گیاهی و توسعه و ترویج آموزش کشاورزی تحولی عظیم دراین بخش ایجاد می گردد.

نجفی توضیح داد: با افزایش اعتبارات و منابع اقتصادی دردولت یازدهم میزان سرمایه گذاری اجرا شده طی سالهای 94-92 برای برنامه ها و پروژه های اجرایی سازمان بالغ بر 6400 میلیارد هزینه شده که از مبلغ 335 میلیارد ریال در سال 92 به مبلغ 3571 میلیارد ریال در سال 94 ارتقاء یافته است.

رئیس جهادکشاورزی استان گفت: میزان سرمایه گذاری در بخش کشاورزی طی سالهای 94-92 مبلغ 3300 میلیارد ریال بوده که 1000 میلیارد ریال آن برای نخستین بار با مشارکت بخش خصوصی اجرا شده و همچنین طی دو سال گذشته 2270 میلیارد ریال تسهیلات به 31 هزار طرح کشاورزی نیز پرداخت شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 23 آبان 1398 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 447

به "ذخایر آبزیان در دریای عمان احیاء شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذخایر آبزیان در دریای عمان احیاء شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید