طراحی ویلا یک طبقه: دو باغ با درختان 500 ساله در در بوانات فارس شناسایی شد

به گزارش مجله مدیریت ناب، دو باغ با 118 درخت کهنسال و قدیمی در شهرستان بوانات استان فارس شناسایی شده است.

طراحی ویلا یک طبقه: دو باغ با درختان 500 ساله در در بوانات فارس شناسایی شد

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا یک طبقه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

شهرستان بوانات به مرکزیت شهر سوریان در شمال شرقی استان فارس قرار گرفته است. این شهرستان سرشار از جاذبه های تاریخی و مذهبی، طبیعتی بکر و تفرجگاه های طبیعی است. در پی آنالیز و شناسایی درختان کهنسال در شهرستان بوانات و تهیه پرونده برای ثبت آن ها در لیست میراث طبیعی ملی ایران دو باغ با درختان کهنسال در این شهرستان شناسایی شد.

سیروس برفی مشاور ثبت درختان کهنسال استان فارس در لیست میراث طبیعی ملی ایران با بیان این که در این آنالیز 118 درخت کهنسال در شهرستان بوانات شناسایی شد، اعلام کرد:

از دو دیدگاه تعدد درختان و تنوع گونه ای آن ها، موقعیت این شهرستان را در بین شهرستان های استان فارس یا حتی فراتر از استان ویژه می نماید.

درختان کهنسال شناسایی شده از تنوع زیادی برخوردار هستند، در این میان گونه­ های درخت چنار، توت، گردو، سرو، داغداغان، زبان گنجشک، نارون، سنجد و بنه به چشم می خورد.

مشاور ثبت درختان کهنسال استان فارس در لیست میراث طبیعی ملی ایران در شرح دو باغ درختان کهنسال شناسایی شده در این شهرستان نیز گفت:

باغ درختان توت سفید (Morus.alba) با 28 درخت بین 200 تا 500 ساله در روستای امامزاده بزم قرار گرفته است و باغ دوم در روستای شاه رستم نیز با 14 درخت گردو کهنسال با سنِ تقریبی 300 تا 450 سال است.

به گفته وی، درختان کهنسال ذخایر ارزشمند ژنتیکی، گیاه شناسی، فرهنگی و تاریخی محسوب می شوند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1897

به "طراحی ویلا یک طبقه: دو باغ با درختان 500 ساله در در بوانات فارس شناسایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی ویلا یک طبقه: دو باغ با درختان 500 ساله در در بوانات فارس شناسایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید