دوره آموزشی توانمند سازی جامعه معلولان گردشگری در استان گلستان برگزار گردید

اولین دوره آموزش تخصصی الزامات اوقات فراغت و گردشگری افراد دارای معلولیت و سالمندان در موسسه آموزش عالی حکیم جرجانی گرگان برگزار گردید.

دوره آموزشی توانمند سازی جامعه معلولان گردشگری در استان گلستان برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، این برنامه با همت سازمان بهزیستی، اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان و با همکاری انجمن فرهنگی، ورزشی و گردشگری معلولان پارس برگزار گردید.

در این دوره افرادی که در زمینه گردشگری سالمندان و معلولان فعالیت می کردند از جمله هتلداران و مراکز اقامتی و پذیرایی و راهنمایان گردشگری، دفاتر خدمات گردشگری و افراد دارای معلولیت فعال حضور داشتند.

احمد تجری معاون گردشگری استان گلستان در خصوص این دوره گفت: شرایط آسان ازجمله تردد معلولان عزیز و مناسب سازی فضا از جمله الزامات تاسیسات گردشگری است که باید رعایت گردد.

او اضافه نمود: برنامه های آموزشی این اداره کل برای همه جوامع ومخاطبان از جمله معلولان دردستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

تجری اضافه نمود: برگزاری این نوع کارگاهها برای آشنایی جوامع گردشگری با معلولان و سالمندان و توانمندی و احتیاج آنان می تواند هم نگاه به کرامت انسانی و حق طبیعی این عزیزان را حفظ کند هم ارتباط دوسویه برقرار کند.

علی اصغر جباری، رئیس موسسه آموزش عالی حکیم جرجانی گرگان با اشاره به این که تفاهمنامه های مختلف منعقده با اداره کل میراث فرهنگی استان بسیار مفید بوده گفت: موسسه آموزش عالی حکیم جرجانی آمادگی همکاری در زمینه های آموزشی و پژوهشی و برگزاری سیمنارهای مشترک با همه ارگان ها را داشته می توان از این دانشگاه به عنوان مرکز پژوهشی برای گردشگری معلولان استفاده کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1398 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 287

به "دوره آموزشی توانمند سازی جامعه معلولان گردشگری در استان گلستان برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوره آموزشی توانمند سازی جامعه معلولان گردشگری در استان گلستان برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید