دلار های گم نشده، پیدا شده!

به گزارش مجله مدیریت ناب، تعدادی از دریافت کنندگان ارز 4200 تومانی اساسا هیچ کالایی وارد ننموده اند، شماری از آن ها نیز به جای کالای اساسی، اجناس بُنجل و غیرضروری وارد نموده اند.

دلار های گم نشده، پیدا شده!

به گزارش گروه دیگر رسانه های مجله مدیریت ناب، حسین شریعتمداری در یادداشت روزنامه کیهان نوشت:

دیروز آقای روحانی رئیس جمهور محترم کشورمان در اجتماع مردم یزد به گلایه و اعتراض گفتند: یک عده آدم بداخلاق و بی ایمان در روزنامه ها نوشتند این دولت با ارز 4200 تومانی 18میلیارد دلار را بر باد داد؛ بدانید در این دولت یک دلار گم نخواهد شد! گزارش خبری تحلیلی کیهان امروز را به سخنان آقای روحانی در یزد اختصاص داده ایم. این وجیزه به نکته ای در همین خصوص ولی از زاویه ای دیگر می پردازد. بخوانید!

1- اشاره جناب روحانی به تیتر کیهان سه شنبه 23 مهرماه 98 است که در آن با ارائه چند سند، از برباد رفتن 18 میلیارد دلار ارز -آنهم در شرایط حساس کنونی- خبر داده بودیم. اهانت آقای روحانی که ما را بداخلاق! و بی ایمان! نامیده اند را نادیده گرفته و به حساب خوش اخلاقی ها و ایمان قوی ایشان می نویسیم! اما، برباد دادن 18 میلیارد دلار، واقعیت تلخی است که انکار آن با هیچ توجیه و بهانه ای امکان پذیر نیست و تعجب آور است که آقای رئیس جمهور چگونه آن را انکار می نمایند؟! انکار آقای رئیس جمهور در حالی است که علاوه بر اسناد موجود، بعضی از دولتمردان دست اندرکار نیز به آن اعتراف می نمایند. به عنوان مثال آقای همتی ، رئیس کل بانک مرکزی با صراحت گفت: من موافق دلار 4200 تومانی نیستم! و آقای نوبخت ، رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز گفته بود: باید قبول کنیم که شیوه کنونی پرداخت ارز 4200 تومانی به کالاهای اساسی درست نیست و این منافع به دست مردم نمی رسد. آقای نوبخت در حالی تاکید می نماید منافع ارز 4200 تومانی به دست مردم نمی رسد، که آقای روحانی گفته بود 18 میلیارد دلار را به باد نداده ایم، به مردم داده ایم!

لازم به ذکر است، تعدادی از دریافت نمایندگان ارز 4200 تومانی اساسا هیچ کالایی وارد ننموده اند، شماری از آنها نیز به جای کالای اساسی، اجناس بُنجل و غیرضروری وارد نموده اند، بعضی نیز، کالایی را که با ارز 4200 تومانی وارد نموده بودند، در بازار آزاد و با محاسبه ارز غیردولتی فروختند، که واردات گوشت یکی از آن نمونه هاست تا آنجا که رئیس دادگاه خطاب به آنان گفت؛ از آن پیرزنی که در صف گوشت ایستاده بود خجالت نکشیدید که سهم او را غارت کردید؟!

2- آقای روحانی می فرمایند؛ بدانید در این دولت یک دلار ‬‬‬هم گم نخواهد شد! که باید گفت؛ مگر کسی ادعا نموده که دلارها گم شده است؟! سخن از برباد دادن 18 میلیارد دلار در میان است و نه گُم شدن آن، زیرا همه می دانند این 18 میلیارد دلاری که از کیسه بیت المال خارج شده، به جیب چه کسانی سرازیر شده است؟!

کاش رئیس جمهور محترم نیم نگاهی به اخبار مربوط به دادگاه های ویژه رسیدگی به مفاسد مالی می انداختند و نام بعضی از متهمان دانه درشت را همراه با نسبت آنان به دولت از نظر می گذراندند و... بعد می فرمودند که در دولت ایشان حتی یک دلار هم گُم نمی گردد!

3- حمله دیروز آقای رئیس جمهور به قوه قضائیه و دادگاه های ویژه رسیدگی به مفاسد مالی دور از انتظار بود و باید از این قوه تشکر نیز می کردند، چرا که این روزها دستگاه قضایی با جدیت دنبال پیدا کردن دلارهایی است که ایشان مدعی است گُم نشده است! پرخاش آقای روحانی به دستگاه قضایی ممکن است خدای نخواسته این تلقی را پیش بکشد که نگرانی جناب رئیس جمهور از پیدا شدن دلارهاست و نه گم شدن آنها !

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 556

به "دلار های گم نشده، پیدا شده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلار های گم نشده، پیدا شده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید