در سه روز کودک خود را از پوشک بگیرید

به گزارش مجله مدیریت ناب، فکر این که کودک شما بتواند بی دردسر از توالت استفاده کند، آن هم فقط در چند روز یا حتی در طول یک بعدازظهر، به نظر باور نکردنی می آید. اغلب مادرها دست کم چند ماه به این موضوع و همه سختی های مربوط آن فکر می نمایند و حتی نزدیک شدن به لگن بچه هم آن ها را دچار تپش قلب می نماید!

در سه روز کودک خود را از پوشک بگیرید

به گزارش خبرنگاران به نقل از بیتوته، بالاخره تصمیم گرفتید که فرزند خود را از پوشک بگیرید؟ تبریک می گویم! استفاده از توالت یک مهارت مهم است که استقلال فرزند شما را بیشتر می نماید و اعتماد به نفس آنها را افزایش می دهد. هدف از آموزش توالت رفتن این است که به فرزندان خود بیاموزید که قبل از احتیاج به استفاده از توالت ، حسی را که در بدن خود احساس می نمایند تشخیص دهند.

مهمترین نکته که باید به خاطر داشته باشید این است که آموزش آسان یک فرایند است و کودک شما دچار مشکلاتی خواهد شد ، اما به این روش پایبند باشید و کودک خود را فقط در سه روز از پوشک بگیرید.

آیا فرزند شما آماده است؟

قبل از تصمیم گیری در خصوص از پوشک دریافت کودک، باید کودک خود را با استفاده از توالت آشنا کنید. بگذارید کودکتان با شما به توالت بیاید و به او نشان دهید که افراد عظیم چه کاری انجام می دهند. بیشتر بچه ها از یادگیری در خصوص آداب توالت رفتن هیجان زده هستند. به آنها نشان دهید که چگونه دستشویی، توالت کار می نماید و چگونه شستن دست ها را انجام می دهید. به دنبال علائم آمادگی و هیجان باشید مانند: موقع داشتن ادرار یا مدفوع به شما می گویند، یا از شما میخواهند که از لگن آموزشی استفاده نمایند، یا موقعی که پوشکشان کثیف است به شما خبر می دهند.

آیا به نظر می رسد فرزند شما برای استفاده از لگن آموزشی هیجان زده است؟ این روش سه روزه فقط در صورتی انجام می گردد که فرزند شما روی آن می نشیند.

چگونه کودک را از پوشک بگیریم

آخر هفته را انتخاب کنید:

برای از پوشک دریافت فرزند خود به سه روز متوالی ماندن در خانه احتیاج خواهید داشت. برای والدین شاغل ، این روش بهتر است در طی روزهای آخر هفته انجام گردد.

از لحاظ ذهنی خود را برای گذراندن وقت زیادی با فرزند خود آماده کنید. با آنها سرگرم شوید! اگر نمی توانید سه روز را تعطیل کنید، در روز آخر ، درباره آنچه انجام داده اید با پرستار کودک خود صحبت کنید و از آنها بخواهید فرایند را ادامه دهند.

هنگامی که کودک شما علائم آمادگی را نشان می دهد ، آنها را به یک فروشگاه ببرید و لباس زیر را با هم انتخاب کنید. خرید لباس زیر با شخصیت های مورد علاقه آنها روشی سرگرم نماینده است که آنها رابا پوشیدن لباس زیر هیجان زده کنید.

همچنین از آنجا که وقت زیادی را در خانه می گذرانید ، ممکن است بخواهید از قبل در خصوص برخی پروژه های داخل خانه فکر کنید. این ممکن است لوازم هنری ، فیلم ، بازی ها ، آشپزی یا هر چیز دیگری باشد که شما و کودک شما را سرگرم کند.

قبل از تعطیلات آخر هفته:

یک هفته قبل از آن ، به کودک خود اطلاع دهید که وقت آن است که از پوشک خداحافظی کند. بسته به آنچه شما تصمیم می گیرید، این می تواند یک خداحافظی کامل یا یک خداحافظی جزئی باشد که در آن از پوشک در هنگام خواب استفاده گردد. پس از آغاز تمرین ، لباس زیر همواره پوشیده می گردد مگر اینکه فرزند شما بخوابد.

اگر در حال خداحافظی کامل از پوشک هستید ، می توانید پوشک های باقی مانده را با کودک بشمارید و شرح دهید که تمام شدند، دیگر نیستند.

این فرایند را با همسر خود و سایر مراقبین مانند پرستار کودک و بستگان خود به اشتراک بگذارید. شیفتی کار کنید (به خصوص اگر یک خواهر و برادر عظیمتر دارد) یا در طول فرآیند در کنار هم باشید و از یکدیگر حمایت کنید. این مهم است که همه عظیمسالان درگیر این فرایند باشند و استفاده از توالت به کاری تبدیل نمی گردد که فقط با یک عظیمسال در خانواده انجام گردد.

از پوشک دریافت بچه

روز اول از پوشک دریافت کودک:

درست وقتی کودک شما از خواب بیدار می گردد ، پوشک او را باز کنید. بگذارید کودک شما حداقل روز اول را برهنه بگذراند. یا با یک دامن یا شلوارک ، کودک شما احتمالاً احتیاج به استفاده از توالت را تشخیص خواهد داد.

ممکن است برای دسترسی آسان بخواهید لگن آموزشی را در اتاق نشیمن قرار دهید. این یک انتخاب شخصی است زیرا ممکن است برخی افراد بخواهند تمام فعالیت های توالت را در توالت نگه دارند. به کودک خود یک لیوان عظیم آب ، آب میوه یا شیر بدهید تا آنها مجبور به ادرار کردن شوند. مایعات زیادی به کودک خود بدهید و با دقت مراقب علائمی باشید که فرزند شما در حال ادرار و مدفوع کردن نشان می دهد.

وقتی متوجه نشانه شدید ، کودک خود را سریعاً به دستشویی ببرید تا از توالت استفاده کند. از آنها بخواهید که آنها باید هر 20 دقیقه یک بار بفرایند. ممکن است بخواهید یک تایمر 20 دقیقه ای شنیدنی تنظیم کنید تا کودک شما بداند وقتی تایمر خاموش می گردد ، وقت آن است که از توالت استفاده کند. پس از هر بار توالت رفتن ، حتما کودک خود را بشویید.

اگر فرزند شما مایل به امتحان کردن نیست ، می توانید بگویید که ما بعد از اتمام بازی با قطارهای خود یا اگر بچه های شما اعداد را می شناسند ، می توانید بگویید وقتی ساعت روی 10 رفت به توالت می رویم، از کودک خود بخواهید هر بار بعد یا قبل از میان وعده یا ناهار و قبل و بعد از چرت زدن و خوابیدن از توالت استفاده کند ، این بخشی از برنامه روزمره آنها خواهد شد.

خودتان فرزندتان را بهتر میشناسید، برخی از بچه ها به خوبی به تشویق از موفقیت پاسخ می دهند و برخی دیگر از توجه ناراحت می شوند. برخی از بچه ها به پاداش های خوب پاسخ می دهند ، بنابراین اگر فرزند شما از برچسب ها یا رفتارهای کوچک انگیزه می گیرد ، ممکن است تصمیم بگیرید که یک پاداش را برای تشویق آموزش های کوچک انجام دهید.

چگونه کودکم را از پوشک بگیرم

روز 2 و روز 3 از پوشک دریافت کودک:

فرایند شما برای روزهای 2 و 3 از پوشک دریافت کودک اساساً مثل همان روز اول است. برخی افراد در هر 3 روز برای تحکیم فرایند در خانه می مانند. افراد دیگر برای فعالیتهای کوتاه بعد از ظهر روز 2 و روز 3 تصمیم می گیرند به خارج از خانه بفرایند.

اگر به خارج از خانه می روید ، به یک زمین بازی بروید یا فعالیتی را انجام دهید که نزدیک است و همواره به یاد داشته باشید که کودک شما از استفاده از سرویس بهداشتی عمومی خودداری کند ، بهتر است که لگن آموزشی خود را همراه خود ببرید. انتظار خیس کردن شلوار را داشته باشید. هنگامی که این اتفاق می افتد ، فقط لباس زیر را تغییر داده و عظیمش نکنید. به سادگی بگویید ، ما در توالت پی پی یا جیش می کنیم

از پوشک دریافت کودک هنگام چرت و خواب شب :

عدم قرار دادن پوشک در هنگام چرت زدن و شب هنگام تمرین سه روزه ، تصمیم شخصی است. برخی معتقدند تعلیم دادن کاملاً برای روز است و هنگام چرت زدن و شب پوشک کردن راحت تر است. دیگران از پوشک استفاده نمی نمایند.

روش از پوشک دریافت کودک

نکات آموزش توالت :

از فرزندتان بخواهید قبل از بیرون رفتن از خانه و بلافاصله پس از رسیدن به مقصد از توالت استفاده کند.

هنگام بیرون رفتن ، چندین لباس و لباس زیر همراه داشته باشید.

به مربی ، کودک یار مهدکودک و پرستار کودک، علائم فرزندتان را موقع احتیاج به استفاده از توالت بگویید.

بدون پوشک احساس جدیدی است و ممکن است برای برخی از بچه ها احساس ناراحتی یا ترس نمایند. در حین این فرایند که از فرزند خود حمایت می کنید ، آرامش داشته باشید. تحقیقات نشان داده است که یک واکنش منفی یا مجازات پس از خیس کردن شلوار می تواند ارتباط منفی را برای سلامتی ایجاد کند و می تواند مانع پیشرفت گردد ، بنابراین پس از اتفاق آرام باشید و هرگونه ناامیدی را از کودک پنهان کنید.

برای 3 ماه آینده، به کودک تان اجازه بدهید با شورت یا با یک شلوار راحت در خانه بگردد. پوشک را فقط برای خواب شبانه بهره ببرید. بیرون از خانه هم شلوارهای راحت پای او کنید که پایین کشیدن شان ساده باشد.

شورت های آموزشی یا لباس های زیر تنگ برای بچه حس پوشک را دارند و استفاده از آن ها قبل از 3 ماه کودک تان را ترغیب می نماید که توی همان ها کارش را انجام بدهد. بعد از 3 ماه بدون هیچ رخداد غیر منتظره، می توانید به او شورت بپوشانید.

وقتی بیرون می روید، لگن کوچک تان را همراه تان ببرید. در محیط های عمومی از آن در دستشویی های عمومی بهره ببرید یا از تبدیل های توالت فرنگی برای او بهره ببرید. حتما دست های خودتان و کودک تان را بعد از استفاده از توالت بشویید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1290

به "در سه روز کودک خود را از پوشک بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در سه روز کودک خود را از پوشک بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید