خاطره بازی با مادر، آواز گنجشکها و هامون روی آنتن شبکه نمایش

آثار حسن حسندوست تدوینگر باسابقه کشور و تدوینگر فیلم هایی چون مادر و هامون در شبکه نمایش مرور می شود.

خاطره بازی با مادر، آواز گنجشکها و هامون روی آنتن شبکه نمایش

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، این هفته در بخش صحنه گران، به مرور آثار حسن حسندوست تدوینگر باسابقه کشورمان پرداخته می شود.

حسن حسندوست از 1348 تا 1354 در کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان فعالیت کرد و در این مدت دو فیلم کوتاه هشت میلیمتری به نام های سیلی و نبرد ساخت. در سال 1355 به مدرسه عالی سینما و تلویزیون، که بعد ها به دانشکده صدا و سیما تغییر نام یافت، رفت و در رشته تدوین دانش آموخت. سه سال بعد به استخدام صداوسیما درآمد و به عنوان کارمند واحد تدوین شبکه اول سیما مشغول به کار شد و در سال 1364 در سمت دستیار کارگردان و تدوینگر در فیلم شهر موش ها فعالیت خود را در سینما آغاز کرد.

وی تا به حال در بیش از 76 فیلم در سینمای ایران همکاری داشته است که از معروفترین کار های او می توان به آثاری مثل هامون، مادر، بچه های آسمان، شهر موش ها و ... اشاره کرد.

او بیش از 5 بار نامزد دریافت سیمرغ بلورین از جشنواره فجر شده است که سه بار، در 1368 برای هامون، بار دیگر در 1375 برای بچه های آسمان و در 1386 برای آواز گنجشک ها برنده جایزه سیمرغ بهترین تدوین شد. تدوین رنگ خدا نیز جایزه جشن خانه سینما را برای او به ارمغان آورد.

فیلم های کیسه برنج، تولد یک پروانه، آواز گنجشک ها، جیب بر ها به بهشت نمی فرایند، هامون، خدا نزدیک است و یه حبه قند آثاری اند که با تدوین این تدوینگر، به ترتیب از شنبه 7 دی ماه تا جمعه 13 دی، ساعت 21 از شبکه نمایش پخش شده و در ساعت 03:00 و 08:00 روز بعد باز پخش می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 بهمن 1398 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 671

به "خاطره بازی با مادر، آواز گنجشکها و هامون روی آنتن شبکه نمایش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاطره بازی با مادر، آواز گنجشکها و هامون روی آنتن شبکه نمایش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید