حقایقی درباره معروف ترین سرقت های اطلاعاتی جهان

به گزارش مجله مدیریت ناب، حملات سایبری و سرقت های اطلاعاتی بزرگی در سراسر جهان رخ داده که منجر به ایجاد صدمات و خسارات جبران ناپذیری در زیرساخت شرکت های مختلف شده است.

حقایقی درباره معروف ترین سرقت های اطلاعاتی جهان

به گزارش خبرنگاران، در سال های اخیر سرقت های اطلاعاتی که توسط هکرها و مجرمان سایبری صورت می گیرد، شدت گرفته است و با وجود پیشرفته شدن علم و تکنولوژی های مختلف به منظور شناسایی زودهنگام نفوذ هکرها به سرورها و سیستم های کاربران و شرکت های بزرگ برای دسترسی به اطلاعات محرمانه آنها، همچنان اخبار و گزارش های متعددی در این خصوص از گوشه و کنار جهان به گوش می رسد.

در این گزارش که در وب سایت digitalinformationworld آمده است، به مرور حقایقی خواهیم پرداخت که درباره بزرگترین و معروف ترین سرقت های اطلاعاتی در جهان بوده و به احتمال زیاد خیل عظیمی از کاربران در فضای مجازی از آنها بی خبرند:

1. از سال 2013 میلادی تاکنون بالغ بر 14 میلیارد و 717 میلیون و 618 هزار و 286 سرقت اطلاعاتی در سراسر جهان به ثبت رسیده است.

2. در ژانویه سال 2015 میلادی یک هکر روسی تحت عنوان peace به بالغ بر 117 میلیون آدرس پست الکترونیک و گذرواژه کاربران در شبکه اجتماعی لینکدین دسترسی پیدا کرد.

3. در سال 2016 میلادی، موسسات تحقیقاتی و آماری فعال در حوزه امنیت سایبری اعلام کردند که 45.9 درصد از سرقت های اطلاعاتی که در ایالات متحده آمریکا رخ داده است، بخش تجارت و شرکت های فعال در این حوزه در این کشور را هدف گرفته است.

4. در سال 2018 میلادی، 29.2 درصد از سرقت های اطلاعاتی در ایالات متحده آمریکا در بخش سلامت، بهداشت و درمان رخ داده است.

5. 10.9 درصد از حملات سایبری آمریکا در سال گذشته میلادی نیز به بخش بانکداری و اقتصاد مالی اختصاص یافته است. این در حالیست که تنها هشت درصد از سرقت های اطلاعاتی در بخش دولتی و نظامی روی داده است.

6. در شش ماهه نخست سال 2018 میلادی بالغ بر سه میلیارد و 353 میلیون و 178 هزار و 708 سرقت اطلاعاتی به ثبت رسید.

7. در سال 2018 میلادی، اطلاعات بالغ بر 50 میلیون کاربر فعال در شبکه اجتماعی فیس بوک تحت تاثیر همکاری با موسسه تحقیقاتی و مشاوره ای کمبریج آنالتیکا و حمله سایبری متعاقب آن به سرقت رفت.

8. در سال 2017 میلادی، 86 درصد از سرقت های اطلاعات و حملات سایبری در منطقه آمریکای شمالی اجرا شده است.

9. این در حالیست که در اروپا و شرق آسیا و اقیانوسیه، این رقم شش درصد گزارش و اعلام شده است.

10. یک درصد از حملات سایبری و سرقت های اطلاعاتی نیز در خاورمیانه و آفریقا اجرا شده است.

11. در جهان هزینه و خسارات هر سرقت اطلاعاتی به صورت متوسط 6.4 درصد گزارش و اعلام شده است.

12. علت رخ دادن 42 درصد از سرقت های اطلاعاتی در جهان، نفوذ هکرها و مجرمان سایبری است. این در حالیست که 29 درصد از سرقت های اطلاعاتی به خاطر ضعف امنیتی و قطعی سیستم و سرورهای شرکت های مختلف رخ می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 335

به "حقایقی درباره معروف ترین سرقت های اطلاعاتی جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایقی درباره معروف ترین سرقت های اطلاعاتی جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید