جزئیات دومین اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در سال 1400

به گزارش مجله مدیریت ناب، تهران (پانا) - قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا با صدور دومین اطلاعیه خود در سال 1400 اعلام نمود که برای مهار موج چهارم بیماری منحوس کرونا به وحدت، همدلی و هماهنگی و هم افزایی ظرفیت احتیاج است.

جزئیات دومین اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در سال 1400

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در دومین اطلاعیه خود در سال جدید، با اشاره به غیرقابل پیش بینی بودن رفتار ویروس جهش یافته انگلیسی و غالب شدن این نوع از کرونا در تمامی مناطق کشور و با بیان اینکه بایستی با بکارگیری تمامی تمهیدات و تدابیر اجرایی لازم بتوانیم مانع از اوج گیری بیماری کرونا در کشور شویم، خواهان بکارگیری تمامی ظرفیت ها و همکاری دستگاه ها و سازمانهای اجرایی برای غلبه بر بیماری و مدیریت آن شد.

قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا ضمن اشاره به ضرورت توجه جدی تر به طرح مدیریت جامع هوشمند به منظور کاهش زمینه انتشار، انتقال و حفظ ایمنی و سلامت جامعه، توضیح داد: ملاک عمل در مورد هرگونه اعمال محدودیت، اجرای دقیق تکالیف و مفاد طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها می باشد که می بایست بدون تفسیر و با دقت اجرایی شود.

تأکید بر اینکه هرگونه محدودیت و الزامات محدودیت زا باید بر اساس شرایط رنگ بندی شهرها، اعمال شود و ملاک عمل در این عرصه، اعلام شرایط رنگ بندی شهرها، توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ابلاغ آن به وسیله وزارت کشور است؛ فراز دیگری از دومین اطلاعیه قرارگاه در سال جدید است.

قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، در اطلاعیه صادره امروز خود همچنین اعلام کرد: ضروری است کلیه ستادهای استانی ضمن پرهیز از اتخاذ تصمیمات مغایر با مصوبات ستاد ملی با فعال نمودن کمیته های نظارت ذیل کمیته عالی نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر اجرای پروتکل ها و الزامات ابلاغی نسبت به مدیریت فرایند بیماری اقدام کنند.

معرفی متخلفین و ناقضین پروتکل ها و دستور العمل های ابلاغی به مراجع ذیربط پیش بینی شده در مصوبات ستاد ملی و مراجع قضایی به منظور برخورد قانونی، از دیگر مفاد اطلاعیه امروز قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا است.

در اطلاعیه امروز قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا، ضمن تأکید بر استفاده از ظرفیت های رسانه ای استان ها و حداکثر کوشش برای تحقق همکاری و همراهی اقشار مختلف مردم، تصریح شده است: انتظار می رود با اطلاع رسانی مستمر، مردم عزیز، همچنان مجدانه نسبت به رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بهداشت فردی و اجتماعی و پروتکل های بهداشتی اقدام تا با همت همگانی بتوانیم از شرایط فعلی گذر نمائیم.

قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، همچنین از ستادهای استانی مبارزه با کرونا خواست، ضمن نظارت بر اجرای محدودیت ها، هرگونه نارسائی در این فرایند، مرتفع و کنترل ها قاطعانه اعمال شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1535

به "جزئیات دومین اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در سال 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات دومین اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید