ترکیب دکوراسیون قرمز اتاق خواب با 5 رنگ شگفت انگیز

به گزارش مجله مدیریت ناب، همانطور که می دانید، قرمز رنگی بسیار قوی، احساسی و پرشور است. با استفاده از این رنگ می توان شور و هیجان را به زندگی وارد کرد. نکته مهم، ترکیب دکوراسیون قرمز اتاق خواب با رنگ های درست است. قرمز با 5 رنگ خیلی عالی ترکیب می گردد، طوریکه هر ترکیب فضایی کاملا متفاوت با دیگری خلق خواهد نمود. برای مثال رنگ قرمز با رنگ سفید از جمله ترکیب های تند و قوی محسوب می گردد. قرمز با مشکی حالتی رمانتیک دارد و خاکستری (یا طوسی) با قرمز حالتی متعادل ایجاد می نماید. قرمز با طلایی فضا را لوکس و غنی نشان می دهد و با آبی (یا سرمه ای) انرژی بخش می گردد.

ترکیب دکوراسیون قرمز اتاق خواب با 5 رنگ شگفت انگیز

قرمز بسته به اینکه با کدام رنگ ایجاد گردد می تواند حالت های بسیار متفاوتی در اتاق خواب ایجاد می نماید. اما همه حالت ها قوی و غالب هستند. بنابراین اگر شما با شجاعت تمام رنگ قرمز را انتخاب نموده و بدنبال ایده های مناسب برای ترکیب دکوراسیون قرمز اتاق خود می گشت، در این مطلب به هدف خود خواهید رسید. پنج رنگ سفید، خاکستری، طلایی، آبی و مشکی، در اتاق خواب های زیر به وفور مورد استفاده قرار گرفته اند.

یک توصیه بسیار مهم برای آنهایی که می خواهند تمام دیوار را قرمز رنگ نمایند. اگر دوست دارید این کار را انجام بدهید اما از نتیجه کار می ترسید، باید بگویم اصلا احتیاج نیست نگران باشید. رنگ نارنجی مایل به قرمز یا قرمز-نارنجی برای این کار بهترین انتخاب شما خواهد بود. همانطور که در شکل پایین مشاهده می کنید، این رنگ اگر با کفپوش رنگ روشن، تخت و پاتختی ها رنگ سفید ترکیب گردد نتیجه ای خارق العاده خواهد داشت. با وجود این رنگ حتی می توانید وسیله ای قرمز هم به چیدمان اضافه کنید. مثل عکس زیر که تاج بلند تخت به رنگ قرمز انتخاب شده است.

مکمل رنگ قرمز در دکوراسیون کدامند؟

رنگ قرمز را می گردد به روش های متفاوتی بکاربرد. مثلا بجای قرمز کردن تمام دیوارها می توان فقط یک دیوار را قرمز زد و یا خود تخت و روتختی را قرمز انتخاب کرد و دیوارها را سفید یا خاکستری زد. شکل زیر از روش اول استفاده می نماید یعنی یک دیوار بعنوان دیوار شاخص قرار داده و باقی دیوارها و لوازم سفید هستند. البته برای تاکید بیشتر بروی رنگ قرمز می توان یک وسیله دیگر هم برنگ قرمز انتخاب کرد. مثل یک جایگاه یا مبل تک نفره که پشت میز و آینه قرار می گیرد.

خرید41 مدل روتختی یک نفره [ تک نفره شیک ] فوق العاده زیبا

محبوب ترین روش بکاربردن رنگ های قوی در دکوراسیون استفاده از دیوار شاخص یا دیوار کانونی و تکرار رنگ قرمز در وسایل و اکسسوری های اتاق است. سفید معمول ترین رنگ برای ترکیب با دکوراسیون قرمز اتاق خواب است. اما برای جذابیت بیشتر بهتر است رنگ قرمز را به صورت یک شکل الگودار به اتاق اضافه کنید، دقیقا مانند شکل زیر. تاج تخت، بالش ها، روتختی و پرده ها از یک الگوی واحد قرمز و سفید استفاده می نمایند و با دیوار کانونی و میز قرمز رنگ بخوبی ترکیب شده اند. این اتاق نه خیلی شلوغ دیده می گردد و نه خیلی خلوت و بی انرژی.

خاکستری را می گردد بعد سفید بهترین مکمل رنگ قرمز در دکوارسیون اتاق خواب دانست. در این روش هم یک دیوار بعنوان دیوار کانونی به رنگ قرمز درآمده و سایر دیوار ها و عناصر اتاق همگی به رنگ خاکستری (البته در سایه های متفاوت) انتخاب شده اند.

شکل زیر نمونه ای دیگر از ترکیب رنگ دکوراسیون قرمز اتاق خواب با خاکستری را نشان می دهد. مشاهده می کنید که این بار هم یک دیوار بعنوان دیوار کانونی انتخاب شده و باقی اتاق به رنگ خاکستری و سفید (پرده ها) است.

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد، رنگ آبی، انرژی رنگ قرمز را افزایش می دهد. اما رنگ آبی مناسب برای اتاق بزرگسالان باید از تناژهای تیره یا همان سرمه ای انتخاب گردد تا فضا را متعادل کند. در شکل زیر پرده ها به رنگ سرمه ای یا آبی تیره انتخاب شده و دقیقا دیوار روبروی پرده ها قرمز است.

رنگ کردن نصف دیوار به رنگ قرمز هم یکی دیگر از ایده های عالی است. در شکل اول رنگ قرمز، دقیقا الگوی پرده را تکرار نموده است. در شکل دوم رنگ دیوار تا نیمه قرمز است ولی در ادامه به خاکستری روشن تغییر می یابد.

شکل زیر همان روش بالا را بکاربرده اما اینبار به جای نصف کردن افقی دیوار، رنگ ها به صورت عمودی تقسیم شده اند.

ترکیب رنگ طلایی و قرمز را به هیچ عنوان دست کم نگیرید. شکل زیر این ترکیب زیبا را با دیوار کانونی قرمز روتختی و آباژورهای طلایی رنگ ایجاد نموده است. با اینکه اتاق کوچک است ولی فضا خیلی شیک و دنج دیده می گردد.

خرید 40 مدل آباژور رومیزی شیک و مدرن [طرحهای جدید ] با تخفیف

شکل زیر ایده بسیار جالبی را بنمایش میگذارد، با رنگ کردن درب ورودی اتاق و دیوار کنار این درب، یک دالان قرمز رنگ در همان بدو ورود شما را هیجان زده می نماید. باقی دیوار ها به همان رنگ سفید رها شده اند. این اتاق با این که ساده است، اما بسیار بسیار خواستنی و زیبا دیده می گردد.

سخت می گردد از لحاظ رمانتیکی رقیبی برای ترکیب دکوراسیون قرمز اتاق خواب با مشکی پیدا کرد.

منبع: اتاق
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1211

به "ترکیب دکوراسیون قرمز اتاق خواب با 5 رنگ شگفت انگیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیب دکوراسیون قرمز اتاق خواب با 5 رنگ شگفت انگیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید