برگزاری جلسات مجازی شورای شهر منتفی شد

به گزارش مجله مدیریت ناب، پیشنهاد برگزاری مجازی جلسات شورای شهر با مخالفت برخی از اعضای شورا و دوری از حاشیه سازی منتفی شد.برگزاری جلسات مجازی شورای شهر منتفی شد

برگزاری جلسات مجازی شورای شهر منتفی شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، طرح دو فوریتی الحاق یک تبصره به آئین نامه داخلی شورای شهر تهران به منظور تعطیلی جلسات علنی شورا در شرایط اضطراری با توجه به شرایط شیوع کرونا در صحن امروز شورای شهر مورد بحث و مصاحبه قرار گرفت.

الهام فخاری به عنوان پیشنهاد دهنده طرح گفت: هوشمندسازی شهر از موارد مورد تأکید اعضا در شورای پنجم بوده است و تجربه بحران فراگیر کرونا سبب شده که به دنبال اتخاذ تدابیری جهت کاهش خطر های ناشی از این بیماری باشیم.

وی ادامه داد: انتظار می رود که اقتضائات استمرار خدمت در شرایط بحران را پیش بینی کنیم و بر همین اساس طرح الحاق دو فوریتی برگزاری مجازی جلسات شورای شهر تهران تدوین شده است.

محمد سالاری عضو شورای شهر تهران در ادامه تعطیلی جلسات صحن شورا را یک اشتباه استراتژیک خواند و گفت: متأسفانه تعدادی از اعضای شورا یا همکاران ما در بدنه شورا به کرونا مبتلا شده اند و تعدادی جان خود را از دست داده اند، اما راهکار مقابله با این معضل تعطیلی جلسات علنی شورا نیست.

وی گفت: می توان فاصله گذاری بین اعضا را بیشتر کرد و حضور نمایندگان شهرداری را به حداقل رساند. جلسات علنی شورا نماد فعالیت کلیت مدیریت شهری و شورای شهر است و اگر شورای شهر تهران به عنوان شورای پایتخت جلسات علنی خود را تعطیل کند، این موضوع به سایر شهر ها نیز تسری پیدا می کند.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: ما در سال انتهای این دوره مدیریت شهری قرار داریم و تعطیلی صحن علنی شورا به هیچ عنوان به صلاح نیست. از طرفی جلسات مجلس با حضور بیش از 280 نماینده تعطیل نشده و در سایر کشور ها نیز این چنین نبوده است.

وی شرح داد: شورای شهر با حضور 21 عضو و دو سه نفر از نمایندگان شهرداری می تواند جلسات خود را با رعایت پروتکل ها به صورت علنی برگزار کند.

محمود میرلوحی عضو دیگر شورای شهر تهران درباره این موضوع گفت: شورای شهر با توجه به اینکه موازی و در کنار بخش درمان در شرایط کرونایی حضور داشته باشد نباید به صورت علنی تعطیل شود.

حجت نظری عضو دیگر شورای شهر ضمن موافقت با تعطیلی صحن علنی گفت: مصوبه ستاد ملی کرونا راه را باز کرده و ما نیازمند مصوبه در شورای شهر هستیم تا صحن علنی را تعطیل کنیم.

محمود میرلوحی در ادامه این بحث گفت: تعطیلی صحن شورا بازتاب خوبی ندارد و حتی محسن هاشمی رئیس شورای شهر در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت حضوری شرکت می کند پس نباید با حاشیه سازی سبب دردسر برای شورای شهر تهران شویم.

انتها این دو فوریتی تعطیلی صحن علنی شورای شهر رأی نیاورد و موضوع به طور کلی منتفی شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1264

به "برگزاری جلسات مجازی شورای شهر منتفی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جلسات مجازی شورای شهر منتفی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید