بازار گوشت در رکود به سر می برد

به گزارش مجله مدیریت ناب، علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به اینکه بازار گوشت تعریفی ندارد، اظهار کرد: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ 90 تا 91 هزار تومان به مغازه دار و با احتساب 10 درصد سود مغازه دار، حدود 100 هزار تومان به مصرف کننده عرضه می گردد.

بازار گوشت در رکود به سر می برد

او اضافه کرد: با توجه به تعطیلات پیش رو و ازدیاد سفر، کاهش قدرت خرید خانوار و افت تقاضا در اواسط ماه بازار گوشت در رکود به سر می برد.

ملکی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه دام نداریم، بیان نمود: با توجه به گرمای هوا و کاهش استقبال برای خرید و مصرف گوشت و فصل عرضه دام، کمبودی در عرضه نداریم که بازگشایی رستوران ها بر التهاب قیمت در بازار دامن بزند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی ادامه داد: با توجه به ذخایر گوشت منجمد در رستوران ها و ازدیاد عرضه دام در این فصول، افزایش تقاضا همزمان با بازگشایی رستوران ها نوسان خاصی در بازار ایجاد نخواهد کرد.

او درباره آخرین شرایط واردات گوشت گفت: با توجه به شرایط مساعد فراوری، احتیاج به واردات نسبت به سال های قبل کم می گردد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره آخرین شرایط قاچاق دام بیان نمود: با گسترش ویروس کرونا و نبود تقاضا آن سوی مرز ها اتفاق خاصی در حوزه خروج دام نیفتاده است.

به گفته این مقام مسئول، با توجه به گرایش افراد به خرید کدو و بادمجان در فصل تابستان، تقاضای چندانی برای خرید گوشت در بازار وجود ندارد.

ملکی در خاتمه نرخ هر کیلو دام زنده را 43 هزار تا 45 هزار تومان اظهار داشت و گفت: با توجه به کنترل قاچاق و فصل عرضه، کمبودی در عرضه دام وجود ندارد.

منبع: باشگاه مجله مدیریت ناب

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 992

به "بازار گوشت در رکود به سر می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار گوشت در رکود به سر می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید