انتقاد سازمان ملل از خشونت علیه پناهندگان در مرزهای یونان

به گزارش مجله مدیریت ناب، سازمان بین المللی مهاجرت و آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد انتقاد شدیدی به تشدید خشونت ها علیه پناهندگان در مرزهای یونان وارد کردند.

انتقاد سازمان ملل از خشونت علیه پناهندگان در مرزهای یونان

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل مجله مدیریت ناب به نقل از نشریه دی سایت آلمان، بعضی ویدئوهای جدید نشان می دهد که چگونه مهاجران در مرزهای خارجی اروپا با خشونت برگردانده می شوند.

سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) انتقاد شدیدی به این مسئله وارد نموده و اعلام نموده است که پناهجویان نباید با دلایل قانونی طرد شوند. کنوانسیون حقوق بشر اروپا طرد کردن با زور و خشونت پناهندگان را ممنوع اعلام نموده است.

سازمان بین المللی مهاجرت اعلام نموده که با این همه گزارش هایی مبنی بر این گونه اقدامات در مرزهای زمینی بین یونان ترکیه و آب های بین این دو کشور وجود دارد. بر این اساس گزارش هایی درباره خشونت علیه مهاجران توسط نیروهای امنیتی یونان علیه پناهندگان در مرزها گزارش شده است.

آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد UNHCR هم بیانیه مشابهی را در این باره صادر نموده است. یک سخنگوی این نهاد بین المللی اعلام نموده که از ماه مارس این گونه رفتارها در مرزها شدت گرفته است.

آژانس پناهندگان سازمان ملل و سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کردند که به ویژه در دوران بحران کرونا مرزبانان نباید اقداماتی در راستای نقض حقوق پناهجویان انجام دهند که از جمله این اقدامات ساخت حصارهای مرزی، نظامی گری در مرزها و یا اخراج های بیشتر است.

کمیسیون اروپایی شفاف سازی درباره این گونه اقدامات را از طرف دولت یونان درخواست نموده است. یک سخنگوی کمیسیون اروپایی در این باره اعلام نموده است که نهادهای یونانی باید تحقیقات در این زمینه را شروع نموده و اقدامات ضروری را انجام دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 928

به "انتقاد سازمان ملل از خشونت علیه پناهندگان در مرزهای یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد سازمان ملل از خشونت علیه پناهندگان در مرزهای یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید