افزایش غیرقانونی قیمت بلیت هواپیما

به گزارش مجله مدیریت ناب، قیمت بلیت هواپیما با وجود مخالفت و برخورد سازمان هواپیمایی کشوری، افزایش یافته و شرکت های هواپیمایی نرخ آن را بالاتر از سقف مشخص شده و با قیمت دلخواه افزایش داده اند.

افزایش غیرقانونی قیمت بلیت هواپیما

به گزارش گروه مالی خبرنگاران؛ قیمت بلیت هواپیما در روزهای اخیر افزایش یافته است و با وجود اینکه مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری و شخص وزیر نسبت به آن موضع گرفته و آن را غیر قانونی دانسته اند، شرکت های هواپیمایی به نظر توجهی به این اظهارات و سقف تعیین شده برای نرخ پروازهای داخلی ندارند.

البته طی ماه ها و روزهای گذشته اظهارات مختلفی از سوی مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری و حتی وزیر راه و شهرسازی مطرح شده که با این افزایش قیمت ها مخالفت نموده اند، ابوالقاسم جلالی -معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری- در این باره گفت: فعلا هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بلیت هواپیما در پروازهای داخلی وجود ندارد.

وی اضافه نمود: برای پیشگیری و جلوگیری از بروز تخلفات احتمالی در این زمینه، نظارت های لازم در زمینه مانند گذشته انجام خواهد شد و ادامه پیدا خواهد نمود تا نرخ مصوب اعلام شده به درستی اعمال گردد.

اما این مخالفت ها به جایی نرسیده و شرکت های هواپیمای نرخنامه مصوب آبان ماه سال گذشته را رعایت نمی نمایند، چرا که به اسم مثال بر اساس نرخ مصوب اعلام شده، حداکثر قیمت بلیت برای پرواز تهران-مشهد 771 هزار و 200 تومان است اما شرکت های هواپیمایی آن را تا یک میلیون 78 هزار و 500 تومان می فروشند!

یا آنکه سقف نرخ مصوب برای پرواز تهران-شیراز 673 هزار و 700 تومان است اما قیمت بلیت این پرواز تا 870 هزار و 400 تومان افزایش یافته است. این افزایش قیمت در مسیرهای دیگر هم رخ داده اما تعیین نیست چرا سازمان هواپیمایی کشوری به اسم دستگاه حاکمیتی به این مسئله ورود پیدا نمی کند و خبری از اصلاح قیمت ها و برخورد با متخلفان در این زمینه نیست.

البته دو روز پیش محمد حسن ذیبخش -سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری - در این باره گفته بود که با دستور وزیر راه و شهرسازی، کوشش سازمان هواپیمایی کشوری و پیگیری رسانه ها قیمت بلیت هواپیما به نرخ قبل بازگشت و افزایش قیمت بلیت منتفی شد. ایرلاین ها موظف شدند مابه التفاوت قیمت بلیت را به مسافرانی که بلیت را گران خریدند، پرداخت نمایند. در این رابطه مسافران باید ابتدا به شرکت های هواپیمایی مراجعه نموده و در صورت عدم دریافت پاسخ، شکایت خود را در سامانه شکایات مردمی سازمان هواپیمایی کشوری ثبت نمایند تا سازمان این موضوع را پیگیری کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1675

به "افزایش غیرقانونی قیمت بلیت هواپیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش غیرقانونی قیمت بلیت هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید