افزایش خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری درسال1400، از تحویل دارو درب منزل تا تخفیف دندانپزشکی

به گزارش مجله مدیریت ناب، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه سقف تعهدات خدمات بیمه درمان بازنشستگان نسبت به سال گذشته دو برابر شده و تمام تلاشمان این است که سال آینده خدمات بیمه ای صندوق هم بیشتر گردد گفت: غیر از تعهدات بیمه تکمیلی، بازنشستگان زیرپوشش بیمه تکمیلی می توانند در منزل تا سقف 500 هزار تومان به صورت رایگان از خدمات آزمایش آنلاین در منزل استفاده نمایند.

افزایش خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری درسال1400، از تحویل دارو درب منزل تا تخفیف دندانپزشکی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، محمود مرتضایی فرد، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق در جریان سفر به استان خراسان جنوبی و در ملاقات با جمعی از بازنشستگان این استان اظهار کرد: در دوره مدیریت جدید صندوق، نگاه ویژه ای به مقوله فرهنگی و اجتماعی شده، چرا که این صندوق در راستای مسئولیت اجتماعی باید خدمات مختلفی انجام داده و تنها پرداخت نماینده حقوق نباشد.

مرتضایی فرد با بیان اینکه ما هنوز در گام های ابتدایی هستیم، گفت: باید روز به روز ارتباط صندوق با ذینفعان بهتر گردد و ما هم کوشش می کنیم با برگزاری نشست ها یا بازدید از مدیریت های استانی بیشتر در خدمت بازنشستگان و کانون ها باشیم.

وی با اشاره به تمدید مهلت طرح حمپاد گفت: با توجه به درخواست ها، زمان ثبت نام حمایت اقتصادی ازپایان نامه های فرزندان بازنشستگان کشوری تا 15 بهمن ماه تمدید شده است.

وی اضافه کرد: متقاضیان می توانند در صورت پیروز نشدن برای ثبت نام مرحله نخست که تا 30 آذرماه ادامه دارد، از اول دی تا 15 بهمن ماه 1399 به وسیله درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir برای مرحله دوم این طرح، اقدام به ثبت نام نمایند.

مرتضایی فرد توضیح داد: سقف تعهدات خدمات بیمه درمان بازنشستگان نسبت به سال گذشته دو برابر شده و تمام کوششمان این است که سال آینده خدمات بیمه ای صندوق هم بیشتر گردد.

وی ادامه داد: غیر از تعهدات بیمه تکمیلی، بازنشستگان زیرپوشش بیمه تکمیلی می توانند در منزل تا سقف 500 هزار تومان به صورت رایگان از خدمات آزمایش آنلاین در منزل استفاده نمایند.

وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم برای بیماران خاص حتی تحویل دارو را هم در درب منزل انجام دهیم، گفت: در حوزه دندانپزشکی طرحی را با همکاری بیمه ملت آماده نموده ایم که شامل تخفیف و تقسیط است و به زودی اطلاع رسانی آن انجام خواهد شد.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به رایزنی با مجموعه فروشگاه زنجیره ای افق کورورش برای اشتغال فرزندان بازنشسته، اضافه کرد: طرحی هم با فنی و حرفه ای برای آموزش فرزندان بازنشسته در حال انجام داریم. همچنین در حوزه آموزش های دوره سالمندی و مواردی از این دست مرکز نوآوری صبا طرح ها و برنامه های مختلفی را در دستور کار دارد.

محمد باقری نژاد، مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان خراسان جنوبی نیز در این نشست، آمار بازنشستگان این استان را 16 هزار و 516 نفر مطرح نمود و اضافه کرد: میانگین حقوق پرداختی به بازنشستگان استان خراسان جنوبی 5 میلیون و 580 هزار تومان است.

باقری نژاد گفت: سال جاری هشت هزار و 413 فقره وام ضروری به بازنشستگان استان پرداخت شده است.

وی همچنین گفت: میانگین سن بازنشستگان استان 63 سال است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، روسای کانون های بازنشستگان کشوری خراسان جنوبی هم در این نشست به بیان مسائل خود پرداختند. ضرورت بازنگری در بعضی قوانین حوزه بازنشستگی در قالب تشکیل کمیته ها و کارگروه های استانی، توجه به ازدواج و اشتغال فرزندان بازنشستگان، ضرورت توجه به بومی نگری در اجرا و تدوین برنامه ها، تاخیر در پرداخت کسور بازنشستگان، شفاف سازی فعالیت های صندوق و ساماندهی خانه امید شهرستان های استان از مهم ترین دغدغه های بازنشستگان در این نشست بود.

همچنین فتح الله شعبانی، معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری نیز به سوالات و دغدغه های بازنشستگان پاسخ داد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1409

به "افزایش خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری درسال1400، از تحویل دارو درب منزل تا تخفیف دندانپزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری درسال1400، از تحویل دارو درب منزل تا تخفیف دندانپزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید