استان البرز از سرمایه گذاری ترکیه در بخش گردشگری استقبال می نماید

به گزارش مجله مدیریت ناب، رئیس اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه استان البرز از طبیعت زیبا و جاذبه های فراوان تاریخی، فرهنگی، ورزشی و سلامت برخوردار است، گفت: استان البرز از سرمایه گذاری ترکیه در بخش گردشگری استقبال می نماید.

استان البرز از سرمایه گذاری ترکیه در بخش گردشگری استقبال می نماید

با تور لحظه آخر عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش خبرنگاران از کرج، رحیم بنامولایی در نشست مشترک بین هیئت های تجاری 2 استان البرز و آنتالیا که صبح امروز در سالن جلسات اتاق بازرگانی برگزار گردید گفت: البرز از طبیعت زیبا و جاذبه های فراوان تاریخی، فرهنگی، ورزشی و سلامت برخوردار است و از سرمایه گذاری خارجی در بخش گردشگری استقبال می نماید.

رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: 2 سد بزرگ طالقان و امیرکبیر و بزرگترین مرکز اسکی کشور در استان البرز واقع شده است و امیدواریم با همکاری پیمانکاران ترکیه ای در ساخت هتل و مجموعه های توریستی در این منطقه کارهای مشترکی را به انجام برسانیم.

بنامولایی با اشاره به این موضوع که استان آنتالیا از استان های برتر ترکیه در زمینه کشاورزی است، ادامه داد: این استان برای تبادل و انتقال دانش و تکنولوژی از استانبول به البرز استقبال می نماید.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی البرز برای معرفی فراوریکنندگان میوه، سبزی و محصولات گلخانه ای ، برای صادرات به روسیه و کشورهای خلیج فارس اعلام آمادگی می نماید، ادامه داد: در زمینه های مختلفی مثل نساجی و ماشین آلات کشاورزی با شرکت های ترکیه ای در پروژه های بین المللی می توانیم همکار خوبی داشته باشیم.

بنامولایی اضافه نمود: این استان با توجه به ظرفیت های خالی صنعتی آمادگی فراوری فرعی با برندهای ترکیه برای دستیابی به بازار بین المللی این کشور را دارد.

رئیس مجلس بخش خصوصی استان البرز با اشاره به اینکه ترکیه از لحاظ نساجی خیلی پیشرفته است، اضافه نمود: استان البرز آمادگی دارد برای دریافت سهمی از بازارهای بین الملی با این کشور در این بخش نیز همکاری کند.

بنامولایی با اشاره به استقرار منطقه ویژه مالی فرودگاه باری پیغام به عنوان یکی از مزیت های استان البرز، گفت: استقرار گمرک فرودگاه پیغام از ویژگی های مهم این منطقه است و ما می توانیم به صورت مستقیم با اختصاص هواپیمای باری، تجارت بین استان البرز و آنتالیا را تا حد مطلوبی انجام دهیم.

وی اظهار داشت: البرز در زمینه فراوری قطعات خودرو، نساجی، مواد غذایی، دارو و تکنولوژی هایتک آماده همکاری تجاری و سرمایه گذاری مشترک با کشور ترکیه است.

بنامولایی با اشاره به اینکه این استان دومین فراوری کننده دارو به ویژه در زمینه بیماری های خاص در کشور است، گفت: فعالان مالی استان می توانند همکاری های لازم را در زمینه صنایع دارویی با کشور ترکیه به ویژه استان آنتالیا داشته باشند.

رئیس مجلس بخش خصوصی استان البرز ادامه داد: استان البرز آمادگی صادرات میوه، سبزی و ارایه خدمات مهندسی به استان استانبول کشور ترکیه را دارد.

منبع: تسنیم
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 754

به "استان البرز از سرمایه گذاری ترکیه در بخش گردشگری استقبال می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان البرز از سرمایه گذاری ترکیه در بخش گردشگری استقبال می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید